تاثیر ورزش قبل از بارداری، ایروبیک

pregnancy-qa

سوال بارداری: من قصد بارداری دارم و اضافه وزنم دارم. قدم 160 و وزن تقریبی 69. باشگاه ایروبیک رفتن اختلالی واسه بارداری ایجاد نمی کنه؟ حلقه لاغری چطور؟ احتمال داره به خاطر چاقی تبلی تخمدان داشته باشم و حامله نشم؟ یک ماهه پیشگیری نداشتم اما باردار نشدم. دو سال پیشگیری طبیعی داشتم. پریودیم خیلی مرتب نیست. یک ماه سی روزه و ماه بعد 32، 33 یا 35 می شه. زمان تخمک گذاری دقیقی ندارم.

پاسخ دکتر فریبا الماسی، متخصص زنان، استاد دانشگاه و فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی:
ورزش های ایروبیک در کاهش وزن برای شما، به بروز بارداری کمک می کند. حلقه هایی که برای کم کردن دور کمر خود استفاده می شود هم اشکالی در بروز بارداری شما ایجاد نمی کند. ما نازایی را وقتی اطلاق می کنیم که زوجی یک سال پیشگیری نداشته باشند و در آن ها بارداری اتفاق نیفتد. بنابراین در شما فعلا نمی توانیم بگوییم که شما نازا هستید. چون فقط یک ماه پیشگیری نداشته اید. علائم تخمدان پلی کیستک شامل چاقی، افزایش وزن، موی بدن و صورت و قاعدگی های نامرتب است. اگر شما این علاوم را دارید و تمایل به بارداری هم دارید جهت درمان و تجویز داروهای محرک تخمک گذاری به متخصص زنان مراجعه کنید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫67 از 5)

۹۵/۰۵/۱۹ 615 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟