زمان دقیق تخمک گذاریم را چطور مشخص کنم؟

pregnancy-qa

سوال بارداری: سلام و خسته نباشید. من 34 سالم است و 2 سال و4 ماه است که ازدواج کردم و حالا قصد دارم باردارشوم. آخرین روز پریودم تا اولین روزشروع سیکل ماهانه ام 21 روز بود که چندین ماه است 18روز شده، زمان دقیق تخمک گذاریم را چطورمشخص کنم؟ آیا صحت دارد که اگرآقایان درطی هفته دو یا سه بار نزدیکی داشته باشند عمرشان کوتاه ترمی شود وهفته ای یکبار باشد بهتر است؟

پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست گرامی زمان تخمک گذاری را نمی توان به طور دقیق تعیین کرد به خصوص اگر سیکل خانمی منظم نباشد. البته روش هایی مثل استفاده از کیت تخمک گذاری وجود دارد که ما معمولا توصیه ای به استفاده از این کیت نداریم چون بیشتر باعث استرس شما می شود. به جای اینکه دنبال زمان دقیق تخمک گذاری خود باشید در روزهای وسط سیکل یک شب درمیان با همسرتان نزدیکی داشته باشید. این حد از نزدیکی نیز تاثیری روی کیفیت اسپرم مردان نمی گذارد و اصلا مقاربت منظم یک یا دو شب در میان برای دست یافتن به بارداری توصیه شده است.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 2٫50 از 5)


۹۵/۰۵/۱۹ 199 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟