تاخیر پریودم ناشی از حاملگی است یا کیست؟

pregnancy-qa

سوال بارداری: با سلام و خسته نباشید. من 22 ساله هستم. دکتر این ماه قرص کلومیفن تجویز کرد. باید 23 فروردین پریود می شدم اما تا امروز نشدم. دوره هایم 35 روزه است هر ماه 4 روز تاخیر داشتم. 9 روز بعد از تاخیر بی بی چک گذاشتم که منفی بود. آیا این تاخیر به خاطر قرص هاست یا بی بی چک اشتباه نشان داده است؟ امکان دارد این قرص ها باعث کیست شده باشد؟ ممنون می شوم اگر زودتر جواب بدهید. با تشکر فراوان.

پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست گرامی وقتی خانمی کلومیفن استفاده می کند و پریودش به تاخیر می افتد ما بیشتر از اینکه به فکر کیست باشیم یا اینکه تاخیر پریود را ناشی از مصرف قرص بدانیم این نکته برای مان اهمیت دارد که آیا شما باردار هستید یا نه. با توجه به اینکه کلومیفن شانس شما را برای بارداری افزایش می دهد حالا که پریودتان به تاخیر افتاده تست بارداری بدهید چون بی بی چک تست دقیقی نیست و نمی توانید روی نتیجه آن خیلی حساب کنید. اگر باردار نبودید به متخصص زنان مراجعه کنید تا ارزیابی های لازم برای شما صورت گیرد.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 4٫00 از 5)

۹۵/۰۵/۱۹ 242 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟