قبل از پریود سینه هایم درد می گیرد

pregnancy-qa

سوال بارداری: سلام، خسته نباشید. من موقع نزدیک شدن به وقت پریودی، سینه هایم سفت می شود و شروع به درد کردن می کند، زیر بغلم هم همین طور و وقتی پریود می شوم درد کم کم می رود، البته همه اینها همراه با شکم درد می باشد. ده ماه است که ازدواج کرده هم و دو ماه است که برای فرزند اوری اقدام می کنیم. سوال من، علت این دردها چیست و ممکن است مربوط به تخم گذاری باشد، تاریخ پریودیم هم تقریبا با دو سه روز عقب جلو منظم هست.

پاسخ دکتر آزیتا صفارزاده کرمانی، متخصص زنان و زایمان و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران:
نشانه هایی که به آن اشاره کرده اید مربوط PMS یا همان سندرم قبل از قاعدگی است. یعنی تمام اتفاقاتی که در 2 هفته دوم سیکل قاعدگی از 15 روز بعد از اولین روز خونریزی رخ می دهد. معمولا بروز این حالات به دلیل تغییرات هورمونی در بدن است و بیش از همه عامل آن هورمون پروژسترون است. پروژسترون و استروژن جزو هورمون های زنانه به شمار می روند که در بدن با هم به حالت تعادل کار می کنند و بالا و این رفتن سطح این هورمون ها نشان دهنده تخمک گذاری و بعد عدم بارداری و عادت ماهیانه است. اغلب خانم ها معمولا دچار حالت سفت شدن و درد سینه، اختلالات خلق و خو به صورت افسردگی، تحریک پذیری، عصبانیت و.. می شوند. البته بروز دردهای زیر شکم و ورم اندام ها به خصوص پاها نیز از دیگر علایم سندرم قبل از قاعدگی است. برای کاهش این علایم می توان از داروی گیاهی ویتاگنوس استفاده کرد.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫67 از 5)


۹۵/۰۵/۱۹ 189 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟