چرا بعد از سقط باید آسپرین بخورم؟

pregnancy-qa

سوال بارداری: با سلام من 22 سال سن دارم و یک دختر چهار ساله دارم 4 ماه پیش در بارداری دوم جنین بر اثر از بین رفتن قلب مجبور به سقط و کورتاژ شدم الان می خوام دوباره اقدام به بارداری کنم دکترم برام آسپرین تجویز کرد، مصرف آسپرین برای چیست؟

پاسخ دکتر مینا موحدی، پزشک جراح و متخصص بیماری های زنان و زایمان و نازایی:
مصرف آسپرین اصولا در سقط های مکرر نه یکبار سقط تجویز می شود. احتمالا پزشک معالج تان پس از بررسی های لازم شرایط را سنجیده و ارزیابی کرده و با توجه به آن مصرف آسپرین را برایتان تجویز کرده است. البته نگفته اید که آیا پزشک یکسری آزمایش ها را برای چک کردن غده تیرویید، فشارخون و همچنین آزمایش خون برایتان تجویز کرده است یا نه. با انجام این آزمایش ها مشخص می شود که علت سقط و عدم تشکیل قلب جنین به چه علت بوده است و تا حدودی با دانستن آن برای بارداری دوم به شما توصیه های لازم خواهد شد. اگر این آزمایش ها را انجام داده اید احتمالا پزشک متوجه مشکل شده که مصرف آسپرین را تجویز کرده است. مثلا اگر دچار مشکل انعقادی باشید مصرف آسپرین از سقط جلوگیری می کند. می توانید از پزشکتان در باره اینکه چرا مصرف آسپرین را به شما تجویز کرده است، توضیحی بخواهید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫50 از 5)


۹۵/۰۵/۱۹ 310 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟