دوران بارداری و چند توصیه

۸-۲۴۸٫jpg

ایسنا: دکتر شهره علیمحمدی تصریح‌ کرد: زنان باید سه ماه قبل از بارداری تحت کنترل قرار گرفته و مکمل‌ها را دریافت کنند، اما باید در مصرف آن حد تعادل را حفظ کنند.

مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی در امور بانوان با اشاره به اینکه خانم‌های باردار نیازی به استراحت مطلق نداشته و می‌توانند همه کارهای خود را انجام دهند، یادآور شد: استراحت مطلق تنها برای خانم‌هایی که کیسه آب آن‌ها خالی شده یا نزدیک به ماه‌های آخر زایمان هستند که به اصطلاح جفت سر راهی گفته می‌شود، توصیه می‌شود.

علیمحمدی با تاکید بر اینکه برای سالم ماندن جامعه باید مادران را سالم کنیم، ادامه داد: زوجین باید از نداشتن مشکلات ژنتیکی خود مطمئن شده و اگر سابقه فرزند ناهنجار و عقب افتاده در خانواده دارند برای پیشگیری به پزشک مراجعه کنند.

وی اظهارکرد: همچنین زنان باید قبل از بارداری از سلامت جسمی خود اطمینان حاصل کرده و در بارداری‌های خواسته و با اراده با انجام آزمایش‌هایی شرایط لازم را احراز کنند.

وی تصریح‌کرد: خانم‌هایی که مشکلی از نظر سلامتی جسمی، روحی و حمایتی ندارند حتی می‌توانند تا پایان ماه ششم بارداری از مراجعه به پزشک خودداری کنند.

علیمحمدی به مصرف ویتامین D در دوران بارداری اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی همدان، اگر خانمی بخواهد قبل از بارداری میزان این ویتامین را در بدن خود افزایش دهد از نظر علمی متروک بوده و پسندیده نیست.

وی با اشاره به باردارشدن خانم‌ها در سنین بالا گفت: در سنین بالا به علت مواجه شدن افراد با مشکلات جسمی و روحی مختلف مانند قند خون بالا و بیماری‌های قلبی و عروقی بارداری توصیه نمی‌شود.

علیمحمدی در ادامه با تاکید بر اینکه سیگار سمی برای همه افراد به ویژه خانم‌های باردار محسوب می‌شود، اظهارکرد: عوارض مصرف سیگار توسط آقایان نیز برای مادران باردار بیشتر است.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 4٫00 از 5)

۹۵/۰۵/۱۹ 220 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟