دو ماه است پریودم عقب می افتد

pregnancy-qa

سوال بارداری: با سلام. من دختری20 ساله هستم که دو و نیم سال است که ازدواج کرده ام. 2سال قرص جلوگیری استفاده کردم و الان 6 ماهی است که نمی خورم. 2 ماه است که به شدت پریودم عقب می افتد. یک بار دکتر آمپولی زدکه پریود شدم ولی الان دوباره همان طور عقب افتاده است.

پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست گرامی اگر تنبلی تخمدان دارید باید بدانید که تنبلی تخمدان حالتی است که به طور ژنتیکی تخمدان درست کار نمی کند و مقاومت انسولین پایه به وجود آمدن این داستان است. در کسانی که تنبلی تخمدان دارند تولید آندروژن زیاد است و وزن که زیاد می شود کم کاری تخمدان هم بدتر می شود و هیرسوتیسم یا پرمویی هم بدتر می شود. در حالت ما کمبود مزمن پروژسترون را هم داریم و افزایش نسبت استروژن به پروژسترون و چون تخمک گذاری انجام نمی شود اثرات استروژن روی خنثی نمی شود و ریزش اتفاق نمی افتد. اگر قصد بارداری ندارید می توانید تحت نظر پزشک معالج خود از قرص جلوگیری استفاده کنید که خدای نکرده کنسر آندومتر پیدا نکنید و اگر قصد بارداری دارید طبیعتا باید تحت نظر متخصص ناباروی باشید. در هر صورت پریود شما نباید بیش از دو ماه به تاخیر بیفتد.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 4٫00 از 5)

۹۵/۰۵/۱۹ 197 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟