چقدر برای باردار شدن اسید فولیک بخورم؟

pregnancy-qa

سوال بارداری: چند ماه پيش به قصد اقدام براى باردارى به دکتر مراجعه کردم و با تجويز دکتر سه ماه قرص اسيد فوليک مصرف کردم. حالا چند ماهى است که اقدام کردم هنوز باردار نشدم به خاطر فاصله چند ماه که از زمانى که قرص مصرف کرده بودم گذشته است مي خواستم بدانم الان بايد دوباره سه ماه اسيد فوليک بخورم يا همان سه ماهى که قبلا مصرف کردم کافى است؟ اثر کرده است؟

پاسخ دکتر فاطمه نجار، متخصص زنان و زایمان:
قرص اسیدفولیک هیچ مشکلی به وجود نمی آورد. این دارو را در دوران بارداری هم باید استفاده کنید. می توانید به مصرف قرص ادامه بدهید. 3 ماه هم هنوز خیلی زود است. یک زن و شوهر کاملا سالم 1 سال فرصت دارند تا باروری اتفاق بیفتد. چون در هر ماه فقط 25% شانس بارداری وجود دارد. بنابراین اصلا نگران نباشید. اسیدفولیک را ادامه بدهید. اگر می خواهید زودتر باردار بشوید مقاربت منظم داشته باشید. مثلا 2 شب در میان نزدیکی کنید که در هفته 4-3 بار می شود. از 14 تا 18 سیکل شانس تخمک گذاری افزایش می یابد در این روزها هر 36 تا 48 ساعت یکبار مقاربت کنید تا زودتر بارداری اتفاق بیفتد.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 2٫33 از 5)


۹۵/۰۵/۱۹ 241 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟