5 فولیکول برای بارداری نرمال است؟

pregnancy-qa

سلام و خسته نباشید. من 27 سال دارم و 16 ماه است اقدام به بارداری کردم. خودم همه آزمایشات لازم را انجام دادم و مشکلی ندارم. همسرم نیز آزمایش اسپرموگرام انجام داده که اشکالabnormal دیده شده و تحت نظر پزشک اورولوژی دارو مصرف می کند. سوالی که دارم اینه که در سونوگرافی تخمک گذاری من در تخمدان راست حاوی دو فولیکول به حداکثر قطر 16 mm و تخمدان چپ حاوی 3 فولیکول به حداکثر قطر 8mm می باشد، گزارش شده. این تعداد فولیکول و تخمک برای بارداری نرمال است یا خیر. البته دو بار از قرص کلومفین نیز استفاده کردم و بی نتیجه بوده. لطفا راهنماییم کنید و برای باردارشدن عجله دارم ممنون.

پاسخ دکتر مینا موحدی، جراح و متخصص بیماری های زنان و زایمان و نازایی:
بله این تعداد فولیکول و تخمک برای بارداری مناسب است. ولی برای باردارشدن صرفا مناسب بودن فولیکول و تخمک کافی نیست و باید اسپرم همسرتان نیز از نظر تعداد، شکل و حرکت مناسب باشد. معمولا اگر زوجی تا یک سال برای بارداری اقدام کنند و به نتیجه نرسند توصیه می شود حتما به پزشک متخصص مراجعه داشته باشند تا هم مرد و هم زن معاینه و بررسی شوند. با توجه به اینکه شما هم به پزشک مراجعه کرده اید و در حال حاضر همسرتان دارو مصرف می کند، باید دوره درمان کامل شود. ولی اگر بعد از درمان های لازم همچنان برای باردار دچار مشکل هستید، می توانید از روش IUI استفاده کنید. IUI به معنی تزريق اسپرم شسته شده به درون حفره رحم و يکی از روش های کمک باروری است. اين فرايند باعث افزايش احتمال تماس تخمک با اسپرم در محيط رحم می شود و شانس وقوع بارداری را افزايش می دهد. IUI روش بسيار ساده ای است که کاربرد بسيار گسترده ای در درمان ناباروری يافته است. کم هزینه بوده و تا پانصد تومان هزینه برمی دارد.
دلایل زیادی وجود دارد که باید یک زوج IU را انجام دهند مثلا اگر تعداد و تحرک اسپرم مرد کمتر از حد معمول بوده یا شکل اسپرم غیر طبیعی یا حجم مایع منی کم یا ناباروری با علل ناشناخته باشد. همچنین در آندومتریوز خفیف و متوسط، وجود ترشحات کشنده اسپرم در دهانه رحم، کم بودن مخاط دهانه رحم عدم امکان انزال درون واژن توسط مرد در اثر ناتوانسی جنسی و… IUI می تواند شانس برخورد اسپرم با تخمک را افزایش دهد. بنابراین اگر شما شرایط را برای بارداری دارید و فقط از نظر تعداد شکل یا حرکت اسپرم همسرتان دچار مشکل هستید از این روش استفاده کنید.

منبع: نی نی بان

5 فولیکول برای بارداری نرمال است؟

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

طول بارداریتبریک باردار شدنتست غربالگیری بارداریزایمان خانم6ماهگی بارداریزایمان در بیمارستان ضیائیانقرص ضد بارداری اورژانسی ال دیدرمان بی خوابی حاملگیهفته بارداری 36تعبیر باردار بودن در خوابدرمان حاملگی خارج رحمیخوردن سیر در بارداری مضر است؟راههای سقط جنین 6ماههسن بارداری بالاخوردن گوجه در بارداری ضرر داردتست ناباروری مردانکاندوم شیتژورنال ناباروریخوردن خاکشیر در اوایل بارداریجرم سقط جنینتعبیر خواب باردار بودنعکس باردار شدن زندرمان خانگی عفونت حاملگیزمان آزمایش خون جهت بارداریبرنامه غذایی هفته به هفته حاملگیسقط جنین ماه اولبارداری حین مصرف مدروکسیکاندوم صدفیخوردن امگا3در حاملگیخوردن نوشابه در زمان حاملگیسن بارداریزایمان مارباردار شدن زودخوردن لب در حاملگیتست نازاییمصرف چای بارداریمصرف متفورمین قبل از بارداریچاقی و قرص ضد بارداریآزمایش بارداری و ناشتاکاندوم شیاردار چیست

نی نی سرچ