توصیه طب سنتی برای بارداری

pregnancy-qa

سوال بارداری: سلام من ۲۸ ساله و همسرم ۳۱ ساله هستیم. یک سال است اقدام کردیم برای بچه اول مان ولی هنوز باردار نشدیم. من سونو دادم کیست ریز دارم و همسرم اسپرمش حرکت ندارد. من متفورمین و همسرم روی+ ویتامینe و کلومیفن مصرف می کنیم. می شود راهنمایی کنید که چه مواد طبیعی مصرف کنیم و چکار کنیم که باردار بشویم؟ من قد ۱۵۶ است و وزن ۶۷. همسرم نیز قدش ۱۷۳ است و ۹۳ کیلوگرم وزن دارد.

پاسخ دکتر قدیر محمدی، متخصص طب سنتی:
با توجه به توضیحاتی که داده اند به نظر می آید مشکل شان به قدری مهم است که تا به حال نتوانسته اند باردار شوند. در هر صورت اولین پیشنهاد من این است که تحت نظر متخصص زنان و زایمان و همچنین طب سنتی باشند تا هم درمان مدرن روی آن ها انجام شود و هم متخصص طب سنتی بر اساس مزاج و اختلالاتی که دارند درمان لازم را تجویز کند. به این دلیل که مشخص نیست مزاج ایشان و همسرشان از چه نوعی است. اما به طور کلی بهترین درمان برای ناباروری استفاده از آب هویج است. توصیه می کنم ایشان و شوهرشان هر کدام به طور جداگانه روزی یک لیوان آب هویج به مدت 60 روز استفاده کنند. راه دوم این است که مقداری تخم هویج و تخم آلبالو- از هر کدام دو- سه گرم- را با هم مخلوط کرده و بکوبند و سپس با مقداری عسل مخلوط کرده و در روز یک بار و به مدت 60 روز میل کنند. اما چون بارداری شان به نظر می رسد که با مشکل اساسی مواجه است، در هر صورت توصیه می کنم حتما زیر نظر متخصص زنان و زایمان و متخصص طب سنتی که آشنا به مزاج آن ها باشد، پیگیر درمان خود باشند.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫00 از 5)

۹۵/۰۵/۱۹ 225 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟