چگونه بارداری ام دوقلو باشد؟

pregnancy-qa

سوال بارداری: سلام. من 25 ساله ام و می خواهم تا آخر سال باردار بشوم و می خواهم فرزندم دوقلو باشد. چه کاری باید انجام بدهم؟ برای جنسیت شان چطور؟ در ضمن خاله و دایی دارم که دوقلو پسر دارند.

پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست عزیز پیش از بارداری باید برای انجام مشاوره و آزمایشات لازم به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید تا بررسی ها و اقدامات لازم برای تان انجام شود و اگر ریسک فاکتوری در سابقه خانوادگی تان وجود دارد در صورت لزوم و صلاحدید پزشک باید آزمایش ژنتیک نیز انجام بدهید. در خصوص بارداری دوقلویی هم یک شانس پایه در جمعیت وجود دارد، کسانی که در خانواده شان سابقه دوقلوزایی هست یا از داروهای تحریک تخمک گذاری استفاده می کنند شانس بالاتری دارند ولی به هر حال باید بدانید که بارداری دوقلویی بارداری خواسته ای نیست چون می تواند برای مادر و جنین عوارضی از جمله سقط جنین، زایمان زودرس و… را به دنبال داشته باشد.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۱۹ 256 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟