با مصرف کلومیفن باردار می شوم؟

pregnancy-qa

سوال بارداری: سلام. من 19سال دارم و قدم 153 و وزنم 68 است. سه سال است ازدواج کردم و هنوز بچه دار نشدم. مشکلم پرپریود نامنظم است و سه ماه یکبار می شوم. دفعه قبل 2 بهمن شدم و دیگر نشدم تا 27 فروردین که چند لکه دیدم. آزمایش ادرار هم دادم که منفی بود. باید چکار کنم؟ همه راه ها را هم انجام دادم. قرص ال دی و کلومیفن هم مصرف کردم. فقط قرص متفورمین نخوردم. آیا این قرص مشکل مرا حل می کند؟

پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست گرامی متاسفانه شرح حال تان دقیق نیست و نگفته اید که آیا این داروها را سر خود مصرف کرده اید یا نه. در حال حاضر اگر آزمایش خون داده اید و مطمئن هستید که باردار نیستید باید به پزشک متخصص مراجعه کرده تا در صورت صلاحدید ایشان با دادن آمپول پروژسترون خونریزی پریودتان شروع شود ولی به هیچ عنوان بدون مراجعه به پزشک و خودسرانه دارو مصرف نکنید. در ضمن برای تنظیم سیکل های قاعدگی تان از این به بعد باید تحت نظر متخصص باشید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۱۹ 205 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟