شیردهی بعد از زایمان، تسکین درد

۶-۲۲۵٫jpg

فرشته درایتی ، با اشاره به نقش شیردهی در سلامت جسم و روان مادر، اظهار کرد: از دغدغه‌های فکری خانم‌ها به‌خصوص آن‌هایی که برای نخستین‌بار مادر می‌شوند، روش مادری کردن و چگونگی تربیت فرزند است.وی با بیان اینکه تغذیه با شیر مادر، طبیعی‌ترین و مؤثرترین راه پی بردن به نیاز طفل و اطمینان از برآورده‌شدن آن و مهم‌ترین قدم برای یاد گرفتن روش مادری است، ادامه داد: تغذیه با شیرمادر برقرارکننده تعادل بین مراقبت کردن و مراقبت گرفتن است. در حقیقت شیر دادن پلی برای ارتباط مادر و کودک محسوب می‌شود.درایتی با بیان اینکه تغذیه با شیرمادر به‌ویژه شب‌ها برای مادران مناسب‌تر از تغذیه کودک با شیر مصنوعی است، بیان کرد: مسافرت و رفت‌وآمد مادر با این روش تغذیه راحت‌تر بوده و در اورژانس‌ها و معطلی در ترافیک، مادر نگرانی نداشته زیرا شیر او همیشه و در همه جا در دسترس است. از آنجا که مادران هنگام شیر دادن می‌نشینند، در حقیقت به استراحت اجباری دعوت شده که این استراحت برای حفظ سلامت آنها لازم است.

وی یادآور شد: شیرمادر نه تنها در تامین سلامت جسمی و روانی شیرخوار ارزش و اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد، بلکه برای سلامت جسمی و روانی مادری که شیر می‌دهد نیز مهم است.
این ماما با بیان اینکه رابطه مادر و فرزندی ناشی از شیردهی، فرصتی با ارزش و استثنایی است، خاطر نشان کرد: مادرانی که شیر می‌دهند، علاوه بر اینکه کمتر به سرطان پستان، استئوپروز، آرتریت روماتوئید و کم‌خونی بعد از زایمان مبتلا می‌شوند، استرس، افسردگی، خستگی و واپس‌گرایی نیز در آنها کمتر است.

منبع:سلامت نیوز

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 2٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۱۹ 187 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟