چرا پریودم بعد از اقدام به بارداری به تاخیر افتاد؟

pregnancy-qa

سوال بارداری: خانمی 31 ساله هستم که یک ماه هست اقدام بارداری کردم. با وجودی که توی چند سالی که جلوگیری داشتم الان دو سال هست پریودم منظم بوده این ماه 7 روز عقب انداخت. گفتم شاید باردارم ولی روز هشتم پریود شدم. دلیل تاخیرش چه می تواند باشد؟ سونوگرافی ماه قبلم هم خیلی خوب بود و همه چیز نرمال بوده است.

پاسخ دکتر فاطمه نجار، جراح و متخصص زنان و زایمان:
یک ماه برای بارداری زود است. شما یک سال فرصت دارید تا باردار بشوید. برای یک زن و شوهر کاملا نرمال و سالم در هر ماه فقط 25% شانس بارداری وجود دارد. بنابراین عجله نکنید و آرامش داشته باشید. وقتی هیچ مشکلی در کار نیست حتما باردار خواهید شد. اینکه چند روز پریود شما جا به جا می شود چندان نگران کننده نیست. احتمال دارد که به خاطر اضطراب و نگرانی این اتفاق برای شما افتاده باشد. دردهای پیش از قاعدگی هم معمولا نشانه تخمک گذاری هستند و این علامت خوبی است که نشان می دهد تخمک گذاری شما به خوبی انجام شده است. توصیه می کنم برای اینکه بارداری زودتر اتفاق بیفتد در روزهایی که پاک هستید یک شب در میان یا دو شب در میان به صورت منظم مقاربت داشته باشید چون این کار به زودتر باردار شدن شما کمک می کند.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫67 از 5)


۹۵/۰۵/۱۹ 203 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟