احمدی: مرخص 9 ماه زایمان در آموزش و پرورش اجرا می‌شود

۱-۱۱۰٫jpg

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس،‌ مهناز احمدی مدیرکل امور زنان وزارت آموزش و پرورش،‌ در دومین روز سی و سومین اجلاس رؤسا و مدیران آموزش و پرورش سراسر کشور با انتقاد از عدم بکارگیری زنان در پست‌های مدیریتی اظهار داشت:‌ چرا نباید از زنان در پست‌های مختلف استفاده شود در حالی که مشکل قانونی در کشور نداریم و این مووضع مربوط به باور مدیران است.

وی با اشاره به مرخصی 9 ماه زایمان بانون فرهنگی خاطر نشان کرد: این موضوع در وزارت آموزش و پرورش عملیاتی شد اما بسیاری از دستگاه‌ها نتوانستند آن را اجرا کنند،‌اما در آموزش و پرورش مرخصی 9 ماه زایمان بانوان فرهنگی اجرا می‌شود.

احمدی در خصوص اینکه مصوبه‌ای به مجلس در خصوص مرخصی روزهای پنج‌شنبه زنان ارائه شده است،‌گفت: در گذشته خانم‌هایی که فرزند زیر 6 سال و یا فرزندان معلول داشتند، می‌توانستند از مرخصی روز پنج‌شنبه استفاده کنند و اکنون در انتظار مصوبه مجلس شورای اسلامی در این خصوص هستیم.

مدیرکل امور زنان وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: متأسفانه هیچ جایی مستند قانونی در خصوص زنان فرهنگی سرپرست خانوار نداریم و چون قانون هیچ پیش‌بینی در این خصوص ندارد، وزیر آموزش و پروش تأکید به نگاه ویژه مدیران در خصوص زنان فرهنگی سرپرست خانوار دارند.

انتهای پیام/

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫67 از 5)


۹۵/۰۵/۱۹ 192 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟