افزایش سن در بارداری، تاثیر آن در باروری

۵-۲۴۸٫jpg

سلامت:افزايش سن، قابليت باروري را در زنان بيش از مردان تحت تأثير قرار مي‌دهد طوري که زنان سريع‌تر از مردان قدرت بچه‌دار شدن را از دست مي‌دهند. زنان در بين سنين 20 تا 24 سالگي بالاترين قابليت باروري را دارند و با افزايش سن احتمال بچه‌دار شدن آنها کاهش مي‌يابد و احتمال ناباروري بيشتر مي‌شود.

آمارها نشان مي‌دهد، از سال 1980، تعداد زناني که در 30 سالگي اقدام به بچه‌دار شدن مي‌کنند، بيش از گذشته افزايش يافته است، در حالي که تعداد زناني که پيش از 30 سالگي بچه‌دار مي‌شوند، بسيار کم شده است.

عوامل زيادي در زندگي زوجين منجر شده است که تمايل به بچه‌دار شدن براي آنها اهميت کمتري داشته باشد. همان‌طور که گفتيم، ادامه تحصيل، بهبود وضعيت اقتصادي و جايگاه اجتماعي و تلاش براي داشتن شغل مناسب از عواملي است که موجب شده زوجين، بچه‌دار شدن را جزء اولويت‌هاي بعدي خود قرار دهند.در دسترس بودن وسايل پيشگيري از بارداري و تاثيرات گسترده و طولاني آنها و افزايش آگاهي و اطلاعات زوجين از اين وسايل، از عوامل موثر بر دير بچه‌دار شدن آنهاست.سن و بارداريبه تأخير انداختن بارداري، تا زماني که خانواده به بهترين شرايط از نظر اجتماعي و اقتصادي و … برسد، مي‌تواند روي باروري زن و مرد تأثير بگذارد و باروري را با مشکل مواجه کند.

افزايش سن، قابليت باروري را در زنان بيش از مردان تحت تأثير قرار مي‌دهد طوري که زنان سريع‌تر از مردان قدرت بچه‌دار شدن را از دست مي‌دهند. زنان در بين سنين 20 تا 24 سالگي بالاترين قابليت باروري را دارند و با افزايش سن احتمال بچه‌دار شدن آنها کاهش مي‌يابد و احتمال ناباروري بيشتر مي‌شود.

قدرت باروري در مردان، ديرتر از زنان از بين مي‌رود.مردان قادرند مدت زمان بيشتري نسبت به زنان، قابليت باروري خود را حفظ کنند. در 20 تا 24 سالگي احتمال ناباروري بسيار کم و در حد3 درصد است، اما به تدريج و با رسيدن به 50 سالگي احتمال ناباروري افزايش مي يابد.در 20 تا 24 سالگي زن در نهايت قدرت باروري است.

در 30 تا 34 سالگي به نسبت 25 سالگي اين احتمال به نصف کاهش يافته، به تدريج هر چه زن به سن يائسگي نزديک مي‌شود، از قدرت باروري او نيز کاسته مي‌شود و از 35 سال به بعد نيز ممکن است باروري با مشکل مواجه شود.

افزایش سن در بارداری، تاثیر آن در باروری

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

درمان افسردگی بارداریدرمان درد شکم حاملگیضررهای زایمان بدون دردحاملگی کودکانزایمان 6 ماهگیزایمان اسپاینالدوره ی بارداری سگزایمان ژاپنیحاملگی فشار خون پایینکاندوم حجم دهنده و تاخیریچگونه جواب آزمایش بارداری را بخوانیمدانلود فیلم بارداری هفته به هفتهدرمان خستگی حاملگیگن حاملگی مادبارداری پس از کورتاژسقط جنین هفت ماهه در چینتست ناباروریبیماری های نازایی در مردانروش های سقط جنین 3 ماههاسپرم ضعیف و سقط جنینچرا بارداری صورت نمی گیردخوردن لب در حاملگیبارداری هفته های اخردرمان سردرد زنان حاملهکاندوم بانوانخوردن هلو حاملگیبارداری مجدد کیت میدلتونحاملگی زنمصرف زیره در بارداریراههای درمان هماتوم بارداریقرص ضد بارداری برای رشد گیاهزایمان غیر نرمالبارداری یک مردزایمان جنیفر لوپزثواب باردارینازایی حجامتزایمان با آمپول فشارزایمان ترم یعنی چهحاملگی ناخواستهزایمان زن فیلم

نی نی سرچ