تعین جنسیت جنین باتوجه به سابقه پزشکی مادر

۹-۲۱۵٫jpg

ایسنا: یک متخصص زنان با بیان اینکه برای انجام عمل انتخاب جنسیت در قدم اول باید از سابقه پزشکی مادر اطلاع کامل داشت، گفت: بدست آوردن اطلاعات صحیح و جامع از سابقه پزشکی مادر، نشان دهنده میزان موفقیت در نتیجه انتخاب جنسیت است. دکتر افسانه محمد زاده گفت: یکی از آرزوهای قدیمی خانواده‌ها آن است که بتوانند جنسیت فرزند خود را انتخاب کنند و این آرزو ریشه در مسائل اقتصادی و فرهنگی افراد دارد. عمل انتخاب جنسیت به دو روش مدرن بزرگی و کوچکی، سبکی و سنگینی اسپرم و با روش IVF انجام می گیرد. استفاده از این روش به منظور پیشگیری از تولد نوزادان با بیماری های وابسته به جنس است.

وی با اشاره به اینکه در مرحله اول انتخاب جنسیت، مشاوره ژنتیکی انجام می شود، گفت: هنگام مشاوره در ارتباط با دو جنسیت دختر و پسر برای والدین صحبت می‌شود و آنها را با دو جنس به طور کامل آشنا می کنند تا بتوانند آگاهانه بهترین انتخاب را انجام دهند.

این جراح و متخصص زنان گفت: بعد از آشنایی کامل با جنسیت، در ارتباط با هزینه‌های عمل و درصد موفقیت از انجام آن صحبت می شود زیرا که میزان موفقیت این عمل صد در صد نیست و تنها بین 30 تا 40 در صد میزان موفقیت در رشد و به دنیا آمدن نوزاد از طریق IVF وجود دارد که با وجود اسپرم، تخمک و رحم خوب امکان پذیر است.

محمد زاده خاطرنشان کرد: یکی از موارد خوب مشاوره ژنتیک آن است که طرز فکر جامعه را در رابطه با اینکه زن دخترزا یا پسرزا است، تصحیح می‌کند و به مردم آموزش می دهد که جنسیت نوزاد توسط مرد تعیین می‌شود.

این جراح و متخصص زنان تصریح کرد: یکی از مهم ترین مراحل عمل انتخاب جنسیت، آن است که از سابقه پزشکی مادر اطلاعات کافی بدست آید. این سوابق شامل زایمان طبیعی و سزارین، مشکلات قلبی و کلیوی، تیروئید و سابقه انواع واکسیناسیون، زاویه و عمق رحم، تست‌های عفونی و تاریخچه قاعدگی است.

وی با بیان اینکه سن مادر از عوامل موثر بر نتیجه عمل IVF است، گفت: برای انجام انتخاب جنسیت، سن مادر نباید از 42 سال بیشتر باشد، در غیر این صورت IVF ممنوع است. همچنین وزن مادر نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است و در صورت نامناسب بودن وزن، توصیه می شود که فرد وزن را به سطح طبیعی برساند.

محمد زاده در پایان با اشاره به اینکه انجام مشاوره‌های ژنتیکی از اهمیت بسزایی برخوردار است، خاطرنشان کرد: حضور مرد به همراه همسرش در جلسات مشاوره الزامی است و مردان نیز مانند زنان باید تست‌های عفونی را انجام دهند تا از سلامت اسپرم اطمینان حاصل کرد.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۱۹ 231 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟