صلاح است از داروهای تخمک گذاری استفاده کنم؟

pregnancy-qa

سوال بارداری: من 33 سال دارم و 10 ماه است برای بارداری اقدام کردم. تیروئید کم کار دارم و کنترل شده. 4 ماه پیش به خاطر تشخیص پروژسترون پایین دکتر قرص متفورمین شبی یک عدد و دوفاستون از 15 قاعدگی شبی 2 عدد تا 10 شب برای 3 دوره برای من تجویز کردند و بعد از تمام شدن داروها دوباره برای شوهرم آزمایش اسپرموگرام نوشتند و الان هم 1 دوره اچ دی نوشتند که بعد داروهای تحریک تخمک گذاری بدهند. من می خواهم بدانم این تجویز درست است؟ دوم اینکه بعد از نزدیکی منی خون آبه رنگ می آمد بیرون و احساس سوزش و التهاب می کردم و از پماد کلوتریمازول واژینال به مدت یک هفته استفاده کردم و خوب شد. آیا باید چیز دیگری هم مصرف کنم؟

پاسخ دکتر میترا مدرس گیلانی، متخصص زنان و زایمان، استاد گروه زنان و زایمان دانشگاه تهران متخصص زنان و فلوشیپ انکولوژی زنان:
البته شما می توانستید تا یک سال صبر کنید ولی چون سن تان کم نیست حتما پزشک تان زودتر شروع به تجویز دارو و آزمایش کردند که البته اشکالی هم ندارد. اگر آزمایش اسپرم همسرتان خوب باشد و ایشان مشکل نداشته باشند، در این مرحله داروهای تحریک تخمک گذاری درمان مناسبی است. البته همانطور که گفتیم به شرط اینکه آزمایش اسپرموگرام همسرتان نرمال باشد چون در غیر این صورت ایشان هم باید تحت درمان قرار بگیرند. برای سوزش و التهاب هم اگر کلوتریمازول استفاده کردید و خوب بوده اشکالی ندارد. به شرطی که این اتفاق مدام تکرار نشود. در صورتی که یک بار باشد اهمیت نمی دهیم. ولی اگر دیدید باز هم تکرار شد دیگر سر خود دارو مصرف نکنید و حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید تا با انجام معاینه های لازم داروهای لازم به شما تجویز گردد.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 2٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۱۹ 182 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟