میکرواینجکشن هم برای بارداری جواب نداد

pregnancy-qa

سوال بارداری: من 5 سال است ازدواج کردم. همسرم دو سال پیش عمل واریکوسل را انجام دادند ولی نتیجه نداد. 3 ماه پیش میکرو انجام دادم. دو تا جنین برایم انتقال دادند. آزمایش روز چهاردهم 4500 بود چون مقدارش خیلی بالا بود دو روز بعد دوباره تکرار کردم که 0 شده بود. می خواستم بدانم این امکان دارد که مقدار بتا در روز 14، 4500 باشد؟ و اگر این طور است چرا بعد از دو روز صفر شد و من 1 هفته بعد پریود شدم و سؤال دیگرم این که برای دوره بعد چکار کنم که میکروی موفقی داشته باشم؟

پاسخ دکتر میترا مدرس گیلانی، استاد گروه زنان و زایمان دانشگاه تهران، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ انکولوژی زنان:
وقتی تعداد اسپرم های موجود در نمونه زیر 2 میلیون باشد دیگر راهی جز میکرو وجود ندارد. شما اصلا نگران وضعیت خودتان و همسرتان نباشید. چون وقتی وارد برنامه میکرو می شوید، پزشک متخصص شما جوانب را در نظر می گیرد و تحت کنترل در می آورد. از آنجایی که برحسب وضعیت همسرتان مورد میکرو اینجکشن قرار گرفتید اجازه بدهید پزشکتان با دارو شرایط لازم را تنظیم کند. در همان سیستمی که میکرو شده اید دوباره مورد بررسی قرار بگیرید. چون شرح حال دقیق شما در دست آنهاست. من نمی دانم چه نوع جنینی برای شما انتقال دادند ولی به پزشکتان اعتماد کنید. معمولا آی وی اف و میکرو را 3-2 بار تکرار می کنند و در نهایت نتیجه می دهد.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 4٫00 از 5)

۹۵/۰۵/۱۹ 177 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟