مقایسه تاثیر Double IUI و Single IUI در درمان نازایی

۸-۲۰۶٫jpg

پایگاه اطلاعات علمی: در نازایی اگر بیمار مشکل لوله ای نداشته باشد، یکی از اقدامات درمانی کم هزینه، IUI است. در نازایی اگر بیمار مشکل لوله ای نداشته باشد، یکی از اقدامات درمانی کم هزینه، IUI است. برخی مطالعات انجام دو بار IUI در هر سیکل را برای کسب نتایج بهتر توصیه می کنند. چون انجام دو بار IUI نیاز به مصرف مواد آزمایشگاهی و هزینه بیشتری دارد، لذا این مطالعه طراحی شده است تا دو روش Single IUI و Double IUI را با هم مقایسه کند.

مواد و روش‌ها
این مطالعه کارآزمایی بالینی بر روی بیماران مراجعه کننده به مرکز ناباروری فاطمه الزهرا (س) بابل و بیمارستان بابل کلینیک که برای آنها IUI انجام شده بود، صورت گرفت. بیماران به دو گروه تقسیم شدند. یک گروه ۳۶ ساعت پس از تزریق HCG تحت پروتکل Single IUI و گروه دیگر ۲۴ و ۷۲ ساعت پس از تزریق HCG تحت پروتکل Double IUI قرار گرفتند. اطلاعات بدست آمده وارد کامپیوتر شده و به وسیله نرم افزار کامپیوتری SPSS آنالیز شدند.

یافته ها
در این مطالعه ۲۱۵ زن شرکت داشتند؛ در گروهی که تحت Single IUI قرار گرفته بودند، ۱۶.۹% حاملگی و در گروهی که تحت Double IUI قرار گرفته بودند، ۱۹.۶% حاملگی رخ داد که بین دو گروه اختلاف معنی داری بدست نیامد. همچنین در بررسی گروه‌های متفاوت با علل نازایی مختلف تفاوت معنی‌داری بین این دو روش یافت نشد.

نتیجه گیری
در مقایسه دو نوع IUI، با توجه به معنی دار نبودن میزان حاملگی در دو گروه، IUI یک بار نسبت به ۲ بار ترجیح داده می شود چون انجام دو بار IUI، مستلزم وقت و هزینه بیشتر برای بیمار می باشد. کاربرد دوز حاد و دوز مزمن فنی توئین موجب تضعیف حافظه می گردد.

مقایسه تاثیر Double IUI و Single IUI در درمان نازایی

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

کاندوم حلقویهفته نوزدهم بارداری نی نی سایتقرص ضد بارداری اورژانسبارداری قرصخوردن جگردراوایل بارداریخاطره ی زایمان طبیعی منزایمان زنان ژاپنیزایمان مرد باردارزایمان طبیعی در ژاپنلکهای بارداریروش زایمانآویشن و سقط جنینبارداری در سن 43 سالگیکاندوم زنانه فیلمزایمان 9 ساله در شیرازدر هفته 9 بارداری چه بخوریمزنهای باردارسایت نازایی مردانزایمان زنان ایرانیهزینه آزمایش حاملگی 93راههای زایمان طبیعی آسانتجربه ی زایمان طبیعیهفته هشتم حاملگی و لکه بینیبارداری خارج از رحم چگونه است؟کنجد و سقط جنیناموزش حامله کردن زن تصویریهفته بارداری 14بارداری خوبزایمان بچهزایمان جنجالی آیشواریا راییک هفته اخر بارداریبارداری هفته به هفته با شکلسقط جنین با حرکات ورزشیسقط جنین تا چند ماهگی جایز استبارداری هفته به هفته دوقلوییقبل حاملگی چ کنیمجواب آزمایش حاملگی منفیبارداری هفته به هفته دو قلوسقط جنین معلولخوردن کلسیم در حاملگی

نی نی سرچ