بعد از اقدام به بارداری، پریودم جلو افتاد!

pregnancy-qa

سوال بارداری: من 30 سالم هست و 5 سال است که ازدواج کردم و در این پنج سال جلوگیریم به صورت طبیعی بوده است. الان قصد باردار شدن دارم البته هنوز همسرم راضی به این کار نیست. ماه پیش یک نزدیکی بدون جلوگیری داشتم که بعد آن نزدیکی سینه هام سفت و دردناک شد و معده ام درد گرفت تا دو هفته ولی 4 روز از زمان قاعدگیم جلو افتاد و پریود شدم. خیلی نگران هستم که برای بارداری مشکلی دارم یا نه. در ضمن من با همسرم ماهی 4 تا 5 بار بیشتر نزدیکی ندارم و در 3 ماهه آخر میزان خونریزی پریودم خیلی کم شده است.

پاسخ پاسخ دکتر فاطمه کیخواه، جراح و متخصص زنان و زایمان:
این علائمی که گفتند مشکل خاصی را نشان نمی دهد. فقط ناشی از تغییرات هورمونی پیش از قاعدگی هستند که آن هم موضوع نگران کننده و غیر طبیعی نیست. اینکه با یک بار مقاربت بدون پیشگیری، بارداری اتفاق نیفتاده هم اصلا غیرطبیعی نیست. البته لزومی ندارد تعداد دفعات مقاربت در ماه زیاد باشد ولی بهتر است در زمان هایی که تخمک گذاری بیشتر می شود مقاربت داشته باشند. معمولا اگر پریودیشان منظم هست از روز 12 سیکل تا روز 14 روزهای تخمک گذاری است. در این ایام 3-2 بار با فاصله 36 تا 48 ساعت نزدیکی داشته باشند. در مورد بخش آخر سوالشان هم باید بگوییم که مقدار خونریزی قاعدگی زیاد مهم نیست، بلکه نظم آن اهمیت دارد. اگر پریودشان منظم است و فقط خونریزی کمی دارند نگران نباشند و مشکل خاصی وجود ندارد اما اگر علاوه بر خونریزی کم، قاعدگی بی نظمی دارند بهتر است از نزدیک توسط یک متخصص زنان مورد بررسی قرار گیرند.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 4٫50 از 5)

۹۵/۰۵/۱۹ 233 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟