اشکال در اسپرم مرد و سقط های مکرر زن

pregnancy-qa

سوال بارداری: من 23 ساله هستم. اوایل هم چسبندگی داشت لوله هایم که بر طرف شد. تا حدودی هم تنبلی تخمدان دارم که از آمپول HMJاستفاده می کنم. همسرم هنوز آزمایش خاصی نداده است. من باردار می شوم اما قبل از تشکیل شدن سقط می شود. می خواستم بدانم دلیلش چیست. احتمال دارد اسپرم همسرم ضعیف باشد؟

پاسخ دکتر نرگس قلاوند، جراح و متخصص زنان و زایمان:
بله ممکن است. بنابراین علاوه بر اینکه شما تحت درمان قرار می گیرید همسرتان هم باید آزمایش شمارش اسپرم بدهد تا اسپرمشان از نظر تعداد و مورفولوژی یعنی شکل و… مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. زیرا این احتمال وجود دارد که سقط های شما بر اثر پایین بودن تعداد اسپرم ایشان باشد. در سوالتان نگفتید که چند بار سقط داشته اید و در چه زمان هایی از بارداری سقط اتفاق افتاده است. بنابراین با این اطلاعاتی که دادی فقط می توانم توصیه کنم که حتما اول همسرتان آزمایش اسپرم بدهند. و بعد هم سقط های مکرر خودتان باید بررسی شوند، چون سقط مکرر می تواند علل مختلفی داشته باشد.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 4٫50 از 5)


۹۵/۰۵/۱۹ 251 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟