می خواهم در زمستان زایمان کنم!

۱-۱۶۴٫jpg

دو سال و نیم از ازدواجمان می گذرد و تصمیم داریم که بچه دار شویم. می خواهیم که بچه مان در زمستان متولد شود. حالا باید از چه زمانی و چگونه اقدام کنیم؟

پاسخ منصوره ایزدی، ماما:
همسرانی که می خواهند در یک زمان مشخص بچه دار شوند و زایمان کنند باید از یک سال قبل از آن تحت نظر پزشک یا ماما قرار بگیرند تا پریودهای خانم کاملا منظم شده و سیکل مرتبی پیدا کنند. در این صورت می شود روزهای تخمک گذاری را با دقت بالا محاسبه کرده و برای بارداری اقدام کرد. البته بهتر است وسواس زیادی روی زمان تولد بچه نشان ندهید چون این کار استرس و اضطرابتان را بالا می برد و روی احتمال بارداری تان اثرگذار خواهد بود. یعنی به دلیل همین استرس ها دچار اختلال هورمونی شوید و سیکل قاعدگی تان به هم بریزد. اما اگر اصرار به این کار دارید و سیکل قاعدگی تان هم منظم است در روزهای 12، 14 و 16 سیکلتان باید مقاربت داشته باشید تا احتمال بارداری برایتان بیشتر شود.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۱۹ 190 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟