لک بینی قبل از پریود دلیل ناباروری است؟

pregnancy-qa

سوال بارداری: چهار ماه است که قصد بارداری دارم ولی باردار نشدم. ماه قبل پریودم کمی عقب افتاد که آزمایش دادم و باردار نبودم. چند روز هم لکه بینی همراه درد داشتم و بعد به شدت پریود شدم و با درد شدید لخته خیلی بزرگی دفع کردم که به نظر خودم علائم جنین را داشت ولی جواب آزمایشم منفی بود. لطفا راهنمایی ام کنید.

پاسخ دکتر الهام هاشمیان نائینی، جراح و متخصص زنان و زایمان:
این خانم حتما باید سونوگرافی بدهد و تحت نظر متخصص زنان و زایمان معاینه و بررسی شود. از نظر ما داشتن لکه بینی پیش از خونریزی قاعدگی یک علامت بسیار مهم است چون می تواند به دلیل عفونت لگنی ایجاد شده باشد تا به دلیل اختلال هورمونی فرد دچار لکه بینی پیش از پریود شده باشد. بنابراین توصیه می کنم هم آزمایش هورمونی بدهند و هم سونوگرافی واژینال انجام بدهند تا احتمال عفونت لگنی شان بررسی شود. این مساله را به هیچ وجه پشت گوش نیندازند چون عفونت لگنی می تواند روی بچه دار شدن اثر بگذارد و باعث ناباروری شود. در خصوص لخته ای هم که دفع کردند نگرانی به خصوصی نداشته باشند چون اگر آزمایش خون منفی بود، یعنی قطعا باردار نبوده اند و سقط نداشته اند. فقط زودتر سونوگرافی انجام بدهند.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 2٫33 از 5)


۹۵/۰۵/۱۹ 203 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟