افتادگی دریچه قلب پدر و احتمال سقط جنین

pregnancy-qa

سوال بارداری: شوهرم افتادگي مادرزادي دريچه قلب دارد. آيا ممکن است این مساله دليلي براي سقط جنين باشد؟ چون يک سقط داشتم در هفتگی.گفتند قلب جنین نبض ندارد و خود به خود سقط شد.

پاسخ دکتر زینب السادات فخر موسوی، جراح و متخصص زنان و زایمان:
خیر سقط ایشان هیچ ربطی به بیماری همسرشان ندارد. همانطور که بارها گفتیم اغلب سقط ها به این دلیل اتفاق می افتد که جنین خوب تشکیل نشده است و دچار نوعی نقص و ناهنجاری است و به همین دلیل هم باقی نمی ماند. خوشبختانه بدن خانم ها در اکثر مواقع جنین ناقص را دفع می کند و این یک مکانیسم کاملا طبیعی است. یک بار سقط هم در خانم ها نسبتا شایع بوده و اتفاق غیر طبیعی نیست و به هیچ وجه نگران کننده هم نیست . البته لازم هم نیست که هیچ اقدام خاصی بعد از یک بار سقط انجام بدهند. فقط کافی است سه ماه، صبر کنند و اگر می خواهند دوباره برای بارداری اقدام کنند و معمولا هم در بارداری دوم هیچ مشکل خاصی به وجود نمی آید. البته این نکته را هم تذکر بدهم که وقتی سقط سه بار اتفاق بیفتد ما می گوییم بیمار سقط مکرر داشته و درمان را برایش شروع می کنیم چون سقط مکرر نگران کننده است و به دلایل خاصی بروز می کند که باید تخت درمان قرار بگیرد. ولی یک بار سقط آن هم در اولین بارداری بسیار شایع است و لازم نیست باشید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۱۹ 219 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟