برای تنظیم دوره قاعدگی ورزش کنید

pregnancy-qa

سوال بارداری: من و همسرم دختر خاله و پسر خاله هستیم و همچنین مادر و پدر همسرم هم دخترخاله و پسرخاله هستند. ما قبل از ازدواج آزمایش ژنتیک انجام ندادیم و 7 ماه هم هست که قصد بچه دارشدن داریم ولی تاکنون باردار نشدیم. درخانواده همسرم بیماری صرع وجود دارد (دخترعمویش) و خواهر شوهرم بر اثر تشنج فوت کرده. اگر لطف کنید راهنمایی کنید من را که باید چه کنم؟ و حدودا 20 روز است که قرص ایسن پلاس می خورم و دوره ماهانه ام نامنظم است که دکتر می روم و با زدن آمپول پروژسترون پریود می شوم و با مصرف قرص ماه بعد پریودم منظم است و زمانی که قرص نمی خورم نامنظم. من باید چیکارکنم.

پاسخ دکتر ابوالفضل مهدی زاده، متخصص زنان و زایمان:
در مورد احتمال ابتلا فرزندتان به بیماری صرع باید بگویم که احتمال آن زیاد نیست. ولی حدود 20 درصد احتمال بروز این بیماری در فرزند شما وجود دارد. در مورد بی نظمی قاعدگی توصیه می کنم حتما ورزش کنید چرا که در اغلب مواقع ورزش به بهبودی این وضعیت و تنظیم شدن سیکل قاعدگی کمک می کند. اگر با ورزش درست نشد می توانید تحت نظر پزشک از قرص متفورمین هم استفاده کنید. قرص متفورمین معمولا جواب می دهد و مشکل شما برطرف می شود.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫50 از 5)


۹۵/۰۵/۱۹ 199 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟