تخمک گذاری نامنظم مانع بارداری است؟

pregnancy-qa

سوال بارداری: من و همسرم ۲۹ سال داریم. چهار سال و نیم است ازدواج کردیم و سه سال است که اقدام به بارداری کردیم ولی هنوز نتیجه ای نگرفتیم. آزمایشات من و همسرم خوب بود ولی من استرس دارم. مشکل من این است که گاه گداری تخمکم گیر می کند و آزاد نمی شود. از شما خواهش می کنم راهنمایی کنید که چه کاری انجام دهیم که زودتر به نتیجه برسیم.

پاسخ دکتر فاطمه کی خواه، جراح و متخصص زنان و زایمان:

خانم هایی که در تخمک گذاری مشکل دارند باید وضعیت هورمونی شان به دقت بررسی شود. اگر سندرم پی سی او دی یا تخمدان پلی کیستیک دارند باید از نظر قند و چربی های خون و اضافه وزن کنترل شوند. اگر اضافه وزن دارند حتما باید با ورزش و رژیم غذایی مناسب این اضافه وزن را کاهش بدهند. برای تحریک تخمک گذاری هم می توانند تحت نظر یک متخصص زنان و زایمان داروهای تحریک تخمک گذاری استفاده کنند. البته همه این درمان ها به وضعیت هورمونی مقاوم شان بستگی دارد بنابراین باید حتما از یک متخصص برنامه بگیرند و درمانشان را شروع کنند.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۱۹ 159 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟