چاقی شکمی خانم ها را نابارور می کند

pregnancy-qa

سوال بارداری: سلام من 10 ماه است که ازدواج کردم. تقریبا ۵ ماه جلوگیری داشتم و ۵ ماه نداشتم و دوباره جلوگیری کردم و چون پریود نامنظم و اضافه وزن بالایی دارم از باردار نشدنم خیلی می ترسم. ممکن است چاقی ام باعث بارور نشدنم بشود؟ قد من ۱۷۸ سانتی متر و وزنم ۱۲۰ کیلوگرم هست. البته در آزمایشاتم نشان داده شده که مشکلی ندارم به جز وجود کیست وتیروییدکم کار هم دارم.

پاسخ دکتر الهام هاشمیان نائینی، جراح و متخصص زنان و زایمان:
بله اضافه وزن بالا می تواند سبب نازایی بشود مخصوصا اگر با چاقی شکمی همراه باشد. علتش هم این است که در بافت های چربی شکمی هورمون های مردانه ای وجود دارد که از بارداری جلوگیری می کنند. بنابراین سعی کنید با مراجعه به متخصص تغذیه و با یک رژیم غذایی مناسب و ورزش و تحرک بیشتر وزن تان را زودتر کم کنید. برای کم کاری غده تیروئید از یک متخصص غدد مشاوره بگیرید و داروهای لازم را مورد استفاده قرار بدهید. برای کیست تان هم تحت نظر یک متخصص زنان و زایمان باشید و درمان های لازم را بگیرید . معمولا کیست باعث نازایی نمی شود ولی اگر درمان صورت بگیرد خیلی بهتر است. البته شما هنوز برای بارداری هنوز فرصت دارید. ما معمولا به خانم ها یک سال زمان می دهیم که باردار شوند. اگر در این یک سال بارداری اتفاق نیفتاد آن گاه شروع به بررسی می کنیم تا علت نازایی را بشناسیم و کمک کنیم آن مشکلات رفع شوند.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۱۹ 203 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟