این ماه تخمک گذاری دارم؟

pregnancy-qa

سوال بارداری: من 27 سال سن دارم. ماه اول که اقدام به بارداری کردم در روز 14 پریود لکه بینی داشتم تا حدود ده روز که دکتر بهم قرص استرادیول داد و بعد از آن پریود نشدم و بعد از آن یک بسته قرص ال دی جهت تنظیم پریود بهم دادند. این ماه در روز پانزدهم پریود شدم ولی روز 18 بهمن خونریزی ام قطع شد. آیا این ماه برای بچه دار شدن باز باید روز 12 تا 20 پریود اقدام کنم یا تاریخ دیگری؟ امکان دارد که این ماه تخمک آزاد نشود؟

پاسخ دکتر فریبا روشنی کوشا، متخصص مامایی و مدرس ارشد کلاس های بارداری و آمادگی برای زایمان:
اگر سیستم بیولوژیک بدن شما قوی باشد در همان روزها تخمک گذاری اتفاق می افتد. یعنی قرص ها خیلی نمی تواند روی زمان تخمک گذاری تاثیر بگذارند و آن را جا به جا کند. ولی خیلی هم مطمئن نباشید که با یک بار مقاربت حتما باردار می شوید. بنابراین زمان را کمی لحاظ کنید. یعنی بارداری ممکن است در ماه بعدی برایتان اتفاق بیفتد. توصیه می کنم این ماه منتظر باشید ببینید کی پریود می شوید و در دوره بعدی اقدام کنید. البته همین ماه هم می توانید مقاربت داشته باشید . ولی در دوره بعدی احتمال بارداری شما بیشتر خواهد شد. چون قرص ضد بارداری مصرف کردید ممکن است این ماه بارداری برایتان اتفاق نیفتد. به هر حال بهتر است که شما علائم تخمک گذاری را بدانید. از جمله این علامت ها این است که ترشحات واژینال رقیق می شوند و زیر دل کمی درد می گیرد، دمای بدن زیاد می شود و … وقتی علامت ها را بدانید خودتان متوجه روز تخمک گذاری می شوید و می توانید در آن زمان با همسرتان رابطه زناشویی داشته باشید تا باردار شوید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۱۹ 205 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟