علائم بارداری دارم ولی باردار نیستم!

pregnancy-qa

سوال بارداری: من 27 سال سن دارم و 8 ماه است براي بارداري اقدام مي كنم. شهريور، مهر و آبان دقيقا در همان تاريخ پريودي لك ديدم و با درمان گياهي در اول آذر پري شدم و باز پريود نشدم تا 8 بهمن ولي بدون داروي خاصي. در اين فاصله دو ماهه همه علائم بارداري كه در ني ني بان ذكر مي شود را داشتم و در 28 دي آزمايش خونم منفي بود آيا باردار بودم يا نه و چرا هنوز بعد از اينكه پريوديم تمام شده ولي دل درد و سينه درد دارم و درطول روز نيز گاهي اوقات حالم بد مي شود و احساس تهوع دارم و شديدا خسته ام. لطفا كمكم كنيد.

پاسخ دکتر سولماز پیری، جراح و متخصص زنان و زایمان:
این دردها طبیعی هستند و معمولا این دردها به خاطر سیکل پریودی اتفاق می افتد و نشانه این است که تخمک گذاری به خوبی انجام می شود، مشروط بر اینکه پریودهای شما منظم باشند. البته ما یک هفته تا 10 روز عقب و جلو شدن پریود را هم منظم تلقی می کنیم. در صورتی که تاخیر یا جلو انداختن پریود بیش از 10 روز باشد می گوییم نا منظم است. در کتاب ها و منابع معتبر گفته شده است که خانم های برای باردار شدن تا یک سال هم می توانند صبر کنند و سپس باید برای بررسی بیشتر احتمال نازایی اقدام کنند. ولیکن در جامعه ما به دلایل فرهنگی زن و شوهر وقتی می بینند چند ماه بچه دار نشدند سریع نگران می شوند. اگر می بینید خیلی نگران هستید می توانید زیر نظر یک متخصص یک سری آزمایشات کنترلی انجام بدهید. بهتر است این آزمایش ها به طور همزمان برای شما و همسرتان انجام شود تا احتمال ناباروری در هر دو نفر بررسی گردد.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 4٫33 از 5)


۹۵/۰۵/۱۹ 243 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟