با وجود پریود منظم تخمدانم تنبل است

pregnancy-qa

سوال بارداری: من ۲۳ سال دارم و ۹ ماه است که که قصد دارم باردار شوم ولی هنوز موفق نشدم. من پریودهای منظمی دارم ولی وقتی به دکتر رفتم گفتند تنبلی تخمدان دارم. چطور با پریودی منظم چنین چیزی ممکن است؟ شوهرم آزمایش داد و مشکلی نداشت.

پاسخ دکتر الهام هاشمیان نائینی، جراح و متخصص زنان و زایمان:
بله همانطور که پزشک معالج شما هم به درستی اشاره کردند با وجود پریود منظم هم ممکن است تنبلی تخمدان در کار باشد. اگر اضافه وزن دارید باید حتما برای باردار شدن آن را برطرف کنید. حتی خانم هایی که پریود منظم هم دارند می توانند تنبلی تخمدان داشته باشند خصوصا خانم های چاق و دارای اضافه وزن یا آنهایی که دچار چاقی شکمی هستند. پس برای باردار شدن بهتر است اول اضافه وزن تان را کم کنید. سپس یکسری آزمایش های هورمونی بدهید تا مطمئن شوید دچار نا به سامانی هورمونی نیستید. اگر اختلالی در هورمون هایتان وجود داشت می توانید با مصرف دارو آنها را تنظیم کنید. در ضمن ما به خانم های زیر 30 سال یک سال زمان می دهیم تا بارداری برایشان اتفاق بیفتد و بعد از این مدت اگر بچه دار نشده بودند اقدام به بررسی و درمان می کنیم. شما هم با توجه به سنتان همچنان فرصت دارید و لازم نیست خیلی نگران این موضوع باشید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۱۹ 173 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟