علت نیامدن شیر مادر، بعد از سزارین

pregnancy-qa

سوال بارداری: من 20 سالمه و حدود 3 ماهه بچه اولم به طور سزارین دنیا اومده و فقط چند روز اول خیلی شیر داشتم و الان 2 ماهه اگه حتی یک روز قطره شیرافزا نخورم و شیر ندارم. بچم مدام گریه می کنه و سینم دهنشه دیگه از خوردن شیرافزا خسته شدم مزه اش غیرقابل تحمل شده، چکار کنم شیرم زیاد شه؟ ماهی و کنجد خوردم فایده نداشت و این درسته که شربت لیدی میل شیر رو زیاد می کنه؟

پاسخ دکتر فاطمه هدی فلاح، متخصص کودکان:
اگر شیر شما کاملا در سینه قطع شده باشد، راهی برای برگشتن آن وجود ندارد و معمولا هم بر نمی گردد اما اگر شیر شما کم شده باشد می توانید با دریافت یکسری از دارو ها شیر خود را زیاد کنید. یکی از راه های افزایش شیر این است که سینه خود را در بیشتر مواقع در دهان نوزاد قرار دهید تا با مکیدن سینه، شیر در سینه شما تولید شود. همچنین ترکیباتی مانند لیدی میل هم می تواند به بیشتر شدن شیر شما کمک کننده باشد. به شما پیشنهاد می کنم که برای دریافت داروهای بیشتر به متخصص نوزادان مراجعه کنید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۱۹ 699 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟