شنا در بارداری، مراقب باشید!

۸-۲۴۸٫jpg

پزشکان در بررسی‌های خود اظهار داشتند: قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی پاک‌ کننده موجود در آب‌ استخر می‌تواند بر سیستم ایمنی جنین تاثیر بگذارد و او را در برابر شرایطی از قبیل اگزما، آسم و تب یونجه آسیب‌پذیر سازد. به گفته پزشکان مادران بارداری که در این دوره مرتب شنا می‌کنند، بیشتر فرزندان خود را در معرض خطر ابتلا به آلرژی و بیماری‌های پوستی قرار می‌دهند.

شنا در بارداری

در گزارش پزشکان دانشگاه منچستر آمده است: قرار گرفتن در معرض ترکیبات آلی در طول دوران بارداری یا اوایل دوران تولد با ابتلای نوزاد به بیماری‌ها و التهابات پوستی مرتبط است. همچنین مواد شیمیایی موجود در آب استخرها می‌تواند با ابتلا به آلرژی در دوران کودکی در ارتباط باشد.

«جان مک فادن» از موسسه «St John’s» گفت: بررسی‌های بیشتری برای اطمینان یافتن از نتایج این مطالعه لازم است و باید علت دقیق این ارتباط شناسایی شود.

پزشکان معتقدند: قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی می‌تواند بر سیستم ایمنی فرد تاثیر بگذارد، با این وجود آنان به زنان باردار توصیه می‌کنند تا اثبات دقیق این ادعا، انجام فعالیت‌های بدنی و شنا کردن را در این دوران جدی بگیرند.

منبع:ایسنا

شنا در بارداری، مراقب باشید!

به اشتراک بگذارید:  

۹۵/۰۵/۱۸ 54 بازدید مقالات بارداریلباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

حاملگی جدول چینیبعد از قطع قرص ضد بارداریازمایش بارداری ترانس تکفازمرخصی زایمان 9 ماه آموزش و پرورشبارداری هفته به هفته 29اسپرم ضعیف و سقط جنینچگونه زایمان راحتی داشته باشیمبارداری در سن 43 سالگیراههای صحیح باردار شدنهفته 28 بارداریدرمان سردرد هنگام حاملگیآزمایش هفته 12 بارداریسقط جنین زیر 2 ماهدرمان ملاسمای حاملگیمصرف سیر در بارداریهفته 31 بارداری ماه چندممقدار بتا در آزمایش بارداریکاندوم سردراههای فهمیدن نازاییافزایش وزن با قرص ضد بارداریتحقیق درباره ی ناباروریزایمان نخاعیبارداری هفته به هفته هفته دومهفته 18 بارداری دوقلوسقط جنین چهار ماههتست بارداری چقدر درست استبارداری هفته به هفته فیروزازمایش بارداریدانلود فایل بارداری هفته به هفتهبارداری پس از سقط جنینآزمایش حاملگی قبل از پریودقرص ضد بارداری رشد گیاهسقط جنین یک ماهه از نظر شرعکاندوم شیتعکس مردی ک باردار شددرباره ی ناباروریهفته نوزدهم بارداریمرخصی 9 ماهه زایمانباردار شدنبارداری هفته به هفته ایران سلامت

نی نی سرچ