قرص ضد تهوع بارداری، کپسول زنجبیل

۲-۱۳۷٫jpg

یک فلوشیپ پریناتولوژی گفت:مصرف روزانه کپسول های ۲۵۰ میلی گرمی کپسول های حاوی پودر زنجبیل موجب بهبود تهوع و استفراغ حاملگی می شود. دکتر اشرف السادات جمال، فلوشیپ پریناتولوژی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: تهوع و استفراغ حاملگی عاقبت بهتر حاملگی را پیش بینی می کند.

وی در ادامه افزود: افزایش هورمون های جفتی عامل ایجاد این مشکل است ولی عدم درمان زودرس سبب عدم موفقیت در درمان و بستری شدن در بیمارستان می شود. این متخصص زنان که عدم حمایت همسر را علت هشتاد و پنج درصد تهوع و استفراغ حاملگی شدید دانست و افزود: تسکین علائم شامل استراحت و اجتناب از محرکات حسی تشدید کننده و دوری از استرس است.

بهبود تهوع بارداری با رعایت دستورات غذایی
دکتر جمال یادآور شد: پرهیز از خوردن غذاهای تند و تیز و چرب و پرهیز از مصرف قرص آهن در خانم هایی که از این عارصه رنج برند توصیه می شود. وی گفت: خوردن غذاهای خشک، ساده و حاوی پروتئین زیاد و نان های خشک صبح بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب در بهبودی بسیار مؤثر است. عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: براساس مطالعات انجام شده مصرف کپسول های حاوی پودر زنجبیل ۲۵۰ میلی گرمی در خانم هایی که دچار تهوع بارداری هستند موجب کاهش علائم و بهبودی می شود.

دکتر جمال در پایان گفت: در صورت عدم درمان تهوع با دستورات مذکور مصرف قرص های حاوی ویتامین B۶ و قرص ضد تهوع با تجویز پزشک موجب بهبودی علائم می شود.

منبع:تا سلامتی

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 4٫33 از 5)


۹۵/۰۵/۱۸ 263 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟