قرص ضدبارداری بی خطر، بدانید

۷-۲۱۲٫jpg

نتایج دو مطالعه جداگانه که در نشریه British Medical Journal منتشر شدند نشان می دهد برخی از انواع قرص‌های ضدبارداری دارای خطر تشکیل لخته های خونی است. اما محققان تاکید می کنند تشکیل لخته های خونی یکی از عوارض نادر قرص‌های ضدبارداری ترکیبی است و خطر کلی این عارضه بدون توجه به خانواده دارو کم است.

بر اساس توصیه‌های انجمن برنامه‌ریزی خانوادگی آمریکا، لازم نیست زنان داروهای خود را قطع کنند اما در صورت نگرانی باید با پزشک خود مشورت کنند. خطر تشکیل لخته های خونی به علت مصرف قرص های ترکیبی که شامل استروژن و پروژسترون هستند از مدت ها پیش مطرح است. لخته خونی در برخی موارد به خصوص در صورت جدا شدن از موضع اولیه و حرکت به سمت ریه ها خطرناک است.

طی سال های اخیر سطح استروژن قرص‌های ترکیبی به منظور کاهش احتمال بروز لخته تقلیل یافته است. براساس نتایح این دو مطالعه زنانی که از داروهای حاوی پروژسترون به تنهایی (مثل میکروژینون) استفاده می کنند در معرض کمترین خطر ایجاد لخته های خونی هستند.

منبع:تا سلامتی

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۱۸ 200 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟