درمان ریزش مو بعد از زایمان، چگونه؟

۴-۱۶۱٫jpg

بیشتر خانم‌ها دو تا سه ماه بعد از زایمان دچار ریزش مو می‌شوند. این نوع ریزش مو، بسیار شایع است. پزشکان، آن را ریزش موی بعد از زایمان می‌نامند؛ عارضه‌ای موقتی که کاملا طبیعی تلقی می‌شود چون همه موهایی که در دوران بارداری در فاز قبل از استراحت متوقف شده بودند، حالا به یک‌باره وارد فاز استراحت می‌شوند و می‌ریزند.این ریزش مو دو تا سه ماه پس از زایمان مشخص می‌شود و تعداد زیادی از موها هنگام شانه زدن یا برس‌کشیدن می‌ریزند. ریزش موی ناشی از زایمان، یک تا شش‌ماه طول می‌کشد و معمولا با رشد طبیعی موها جایگزین می‌شود.حتی بعد از سقط جنین (خودبه‌خود یا عمدی) نیز چنین ریزش مویی ایجاد می‌شود. البته در این میان، خانم‌هایی هم هستند که ریزش موی پس از زایمان را تجربه نمی‌کنند و نمی‌توان گفت تمام خانم‌ها با هر بارداری دچار ریزش مو می‌شوند.برای خشک کردن آنها را با یک حوله خشک ببندید و از یک مدل موی طبیعی و راحت که نیاز به بستن و دستکاری نداشته باشد، استفاده کنید. این نوع ریزش مو به ندرت بیش از چهار ماه طول می‌کشد.بعضی از خانم‌ها ابراز نگرانی می‌کنند که مبادا طاس شوند و عنوان می‌کنند که موهایشان از ریشه کنده می‌شود. من به آنها می‌گویم که نباید نگران باشید چون موهایتان از ریشه کنده نمی‌شوند و احتمالا شما موهایی را می‌بینید که وارد فاز استراحت شده‌اند و به طور طبیعی می‌ریزند.

وقتی موی جدیدی رشد می‌کند و جای موی ریخته شده را می‌گیرد، موهای چماقی اتصال محکمی به پوست سر نداشته و ممکن است به آسانی با شستن، برس زدن یا شانه کردن کنده شوند. اگر مو در فولیکول مانده باشد وقتی وارد مرحله رشد مجدد شد موی تازه آن را به بیرون رانده و رشد می‌کند.بعضی از مردم موهای چماقی را با موهای ریشه‌دار اشتباه گرفته و فکر می‌کنند که جایگزین نمی‌شوند. اتفاقا اگر موها دارای سرچماقی باشد باید متوجه شوید که ریزش طبیعی دارید. موهایی که دارای سرچماقی نباشند احتمالا با دستکاری زیاد شما شکسته شده‌اند.اگر ریزش مو روزانه به ۵۰ تا ۱۰۰ تار مو برسد هم کاملا طبیعی است و جای نگرانی ندارد. لازم است به نکات کلیدی‌ای که در خصوص ریزش موی پس از زایمان اشاره شد توجه کنید و اگر بیش از چندماه طول کشید و حالت موهایتان برگشت‌پذیر نشد برای بررسی‌های بیشتر به متخصص پوست و مو مراجعه کنید، البته این احتمال بعید است.

منبع:روزنامه شرق

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 2٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۱۸ 197 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟