رابطه در دوران حاملگی، بدون دخول مجاز است؟

۷-۲۴۸٫jpg

من هفته ١٠ بارداری هستم و يكبار سابقه سقط داشتم. الان مشكلم اينه كه ميل جنسي من بسيار زياد شده ولي مي ترسم به جنينم فشار بياره و اين مسئله منو خيلي مي ترسونه. اگه نزديكي داشته باشم و فقط به ارگاسم برسم و دخول نداشته باشم، باز براي جنين خطرناكه؟

پاسخ از دکتر نسرین مرادی، متخصص زنان و زایمان:
دوست عزیز به طور کلی به مادران باردار توصیه می شود که تعداد دفعات نزدیکی شان در طول دوران بارداری نسبت به قبل از بارداری کم تر باشد. اما نمی توان دقیق اعلام کرد که چه مقدار نزدیکی داشته باشید. این میزان بستگی به زوج دارد. اما بازهم توصیه می شود که تعداد دفعات نزدیکی کم تر از قبل از بارداری باشد. همچنین دو نکته را باید در مورد نزدیکی در بارداری به آن توجه داشته باشید اول این که در سه ماهه اول توصیه می شود از نزدیکی خودداری کنید زیرا هنوز جنین شرایط پایداری ندارد و انقباضات رحمی به دلیل نزدیکی ممکن است زیاد شود؛ برای همین توصیه می شود برای نزدیکی سه ماهه دوم اقدام کنید. همچنین مایع منی همسر نباید به داخل واژن ریخته شود. همچنین ماه آخر بارداری یعنی از 8 ماه به بعد هم بازهم توصیه می شود نزدیکی انجام نشود چون احتمال پاره شدن کیسه آب وجود دارد. در مورد اصول نزدیکی در بارداری هم اولین و اصلی ترین نکته آمیزش با ملایمت و با حرکات آرام است. از ضربه های شدید و ناگهانی خودداری کنید.

پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:دوست گرامی نزدیکی یا رسیدن به ارگاسم در بارداری به طور کلی ممانعتی ندارد به این شرط که شما تهدید به سقط یا زایمان زودرس نباشید، علائم خطری مانند خونریزی و لکه بینی و… نداشته باشید. متاسفانه ما شرح حالی از شما نداریم و نمی دانیم چه سوابقی از نظر خانوادگی و فردی داشته اید تا بدانیم که آیا استراحت لگنی برای شما ضرورت دارد یا خیر. ولی معمولا اگر این موارد مطرح نباشد نزدیکی با رعایت آداب آن در بارداری مشکلی ایجاد نمی کند البته موقع انزال ترشحات همسر نباید در واژن شما ریخته شود. بهتر است برای بررسی دقیق با پزشک تان مشورت کنید.

رابطه در دوران حاملگی، بدون دخول مجاز است؟

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

درمان سردرد در حاملگیزنان باردار صبحانه چه بخورندعلل سقط جنین در ماه دومبارداری لگن دردسقط جنین شرع2 ماه آخر بارداریحداکثر هفته بارداریتعبیر خواب بارداریروش بارداری دوقلوزایمان ایستادهزایمان طبیعی راحتعلایم سقط جنین در 6 هفتگیبارداری در سن 50 سالگیلکهای بارداریسقط جنین در سه ماهگیدرمان قند حاملگی در طب سنتیزایمان اپیدورالزایمان فیلم وعکسزایمان گاو شیریبرای درمان تهوع حاملگی چه کنیمخوردن کنجد در زمان بارداریزایمان انسان طبیعیبارداری درمان کیست آندومتریوزدرمان طپش قلب بارداریباردار شدن زنجواب آزمایش بارداری منفیراههای درمان افسردگی حاملگیمصرف متفورمین جهت بارداریآزمایشات ضروری بارداریدرمان عطش حاملگیمصرف استامینوفن در بارداریزایمان در ماه 8 بارداریبارداری گوجهسقط جنین با شیافاسهال در حاملگیآزمایش هفته 11 بارداریحاملگی 29 هفتهطول هفته حاملگیتست حاملگی پس از ای یو ایپسری ک زایمان کرد

نی نی سرچ