میزان مصرف امگا 3 در بارداری

۹-۲۴۸٫jpg

نتایج یک بررسی جدید تایید کرد که مصرف مکمل‌های اسیدچرب امگا-۳ در دوران بارداری بر سلامت مغز جنین تاثیری ندارد. به رغم توصیه‌های تغذیه‌ای به زنان باردار برای مصرف مکمل‌های حاوی اسیدچرب امگا-۳ این مکمل نمی‌تواند برای سلامت مغز جنین فایده‌ای داشته باشد.

دکتر «کاترین هروِی» که در این بررسی شرکت نداشته، معتقد است: هرچند گفتن این مطلب به زنان که با مصرف روزانه یک قرص می‌توانند فرزندان باهوش‌تری به دنیا آورند، خوشایند است اما واقعیت این است که به رغم تمام پیشرفت‌ها در علوم جدید، بهترین توصیه برای داشتن فرزندان سالم و باهوش، دنبال کردن یک رژیم غذایی سالم، متعادل و مناسب است.

پیش از این باورها بر آن بود که مصرف اسیدهای چرب امگا-۳ رشد مغزی جنین را در رحم مادر بهبود می‌دهد. در این بررسی پزشکان استرالیایی اطلاعات بیش از ۳۰۰ خانواده را بررسی کردند که مادران آنها در دوران بارداری روزانه ۸۰۰ میلی‌گرم مکمل امگا-۳ مصرف کرده بودند. سپس کودکان مادرانی که در زمان بارداری از این مکمل مصرف نکرده بودند با کودکانی که مادران آنها از اسیدهای چرب امگا-۳ استفاده کرده بودند، مقایسه شدند.

این پزشکان مشاهده کردند کودکان مادرانی که از این مکمل‌ها مصرف کرده‌اند در سن چهار سالگی نسبت به کودکان دیگر به لحاظ تکلم، حافظه و مهارت‌های فکری برتری ندارند.

منبع:سلامت نیوز

میزان مصرف امگا 3 در بارداری

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

احتمال بارداریبارداری در سن 43 سالگیکاندوم پرتقالیبارداری شانزده هفتگیحاملگی تنگی نفسکاندوم حساستست بارداری در زمان پریودازمایش ژنتیک بارداریبارداری دوم نی نی سایتمصرف کندر قبل از حاملگیبارداری ترشحزایمان در هفته 30 بارداریمرخصی زایمان 2 قلوبارداری ضربان قلبمصرف فلوکونازول قبل از بارداریخوردن ترشی حاملگیدرمان ترک پوست بارداریکاندوم سادهقرص های ضد بارداری ldبارداری فولیک اسیدتپش قلب در بارداریایا سقط جنین گناه دارددوران بارداری هفته به هفتهعلایم بارداری هفته به هفتهقرص ضدبارداری برای کیستهفته ی37 بارداریخاطره ی زایمان طبیعی منخوردن انار در حاملگیمصرف زیره در بارداریزایمان عجیب یک سرباز زندرمان ریزش مو بارداریبعد از قطع قرص ضد بارداریمصرف رانیتیدین در بارداریبارداری حضرت مریمقرص ضد بارداری در زمان پریوددر هفته نهم بارداریزایمان فیلهاروشهای سقط جنین 1 ماههتست بارداری گاوبارداری هفته به هفته شانزدهم

نی نی سرچ