حالت تهوع در بارداری، چه کنم بهتر شم؟

pregnancy-qa

سوال بارداری: من 11 هفتمه و به شدت حالت تهوع دارم. دمیترونم بهترم نمی کنه. الان باید دارو فقط فولیک اسید رو بخورم؟ قرص خارجیش می شه همون پریناتال؟

پاسخ دکتر فریبا الماسی، متخصص زنان، استاد دانشگاه و فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی:
ترکیبات مکمل (قرص آهن و قرص مولتی ویتامین) در بارداری از هفته بیستم شروع می شود. قرص پریناتال همان مولتی ویتامین است که در هفته بیست بارداری می توانید آن را شروع کنید. اما شما فعلا نیازی به آن ندارید و تا پایان هفته 16 خوردن اسیدفولیک را ادامه دهید. شما فعلا به غیر از اسیدفولیک به مکمل دیگری نیاز ندارید. به خانم هایی که استفراغ شدید بارداری دارند توصیه می شود که دفعات خوردن غذا را افزایش و به جای سه نوبت روزی 5 یا 6 نوبت غذا بخورند و مقدار غذایی که هر نوبت مصرف می کنند کم باشد تا تحمل آن برایشان راحت تر شود. همچنین در موارد تهوع و استفراغ بارداری، غذاهای کم آب، کم شیرین و کم چرب بهتر تحمل می شوند. بهتر است تا وقتی که از خواب بیدار می شوید در ساعات اول حرکات جسمانی کمتری داشته باشید و بیشتر در حالت دراز کش باشید. هر چه حرکات سر در ساعات اولیه روز بیشتر باشد تهوع و استفراغ در بقیه روز بیشتر خواهد بود.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 2٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۱۸ 217 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟