درد زایمان طبیعی، چقدر است؟

۴-۲۲۵٫jpg

اگرچه زایمان طبیعی به عنوان یک تجربه دردناک در زندگی در نظر گرفته می‌شود اما این درد از شخصی به شخص دیگر متفاوت است. زنان معمولا درد زایمان متفاوتی خواهند داشت . برای برخی از افراد این درد ممکن است بسیار حاد و شدید باشد اما برای برخی دیگر نیز تنها درد اندکی رخ می‌دهد. معمولا زنانی که در بارداری اول خود هستند بیشتر از سایرین درد را احساس خواهند کرد.

درد زایمان طبیعی چگونه است؟
روش‌های مقابله با درد زایمان به خود شما بستگی دارد. افراد مختلف از روش‌های متفاوت برای اینکار استفاده می‌کنند. برخی از افراد قادرند درد خود را با تمرکز بر روی سایر موارد کمتر کنند. در برخی از تکنیک‌ها به زنان آموزش داده می‌شود که زایمان یک فرآیند طبیعی است اما باید تصمیمات آگاهانه در مورد درد زایمان اتخاذ شود. در برخی از روش‌ها نیز معمولا بر روی حمایت یک فرد متخصص تاکید می‌شود. این فرد می‌تواند به شما در داشتن زایمانی آسان کمک کند.همچنین تمرکز چنین روش‌هایی بر روی ورزش و تغذیه دوران بارداری است و به افراد کمک می‌کند تکنیک‌های مرتبط با آرامش را به خوبی یاد بگیرند. برخی از زنان درد زایمان را از طریق روش‌های زیر کنترل می‌کنند:

استفاده از هیپنوتراپی
یوگا
درمان دارویی
پیاده روی
ماساژ
تغییر موقعیت ( همچون راه رفتن به اطراف یا دوش گرفتن )
دوش گرفتن
فرو رفتن در آب گرم
انجام فعالیت‌هایی همچون گوش دادن به موسیقی

استفاده از تصاویر بصری

زایمان و درد آن معمولا چقدر طول می‌کشد؟
زمانی که می‌خواهید از زایمان طبیعی برای به دنیا آوردن فرزند خود استفاده کنید هیچ زمان خاصی برای آن وجود نخواهد داشت. برای برخی از زنان، تولد نوزاد در عرض چند ساعت انجام می‌شود و برای برخی نیز این زمان ممکن است طولانی باشد. چه بخواهید از دارو برای اینکار استفاده کنید یا خیر،بدن هر فردی واکنش متفاوتی به درد زایمان خواهد داشت.

اگر نتوانید درد را مدیریت کنید چه اتفاقی رخ خواهد داد؟
درد زایمان ممکن است آسیب رسان باشد. برخی از زنان ممکن است قبل از شروع درد بگویند که هیچ دارویی برای درد خود نمی‌خواهند اما به محض شروع شدن درد های شدید نظر خود را عوض می‌کنند.این موضوع بسیار رایج و قابل درک است. شما باید اشتیاق و تمایل خود را تحسین کنید. اما اگر درد بیش از حد بود بهتر است از حرف دیگران نترسید و درمان‌های دارویی را بپذیرید. اگر تمامی موارد بر اساس برنامه ریزی پیش نرفت؛ ممکن است نیاز به تغییر شرایط داشته باشید. به دنیا آوردن فرزند یک تجربه ناب و دوست داشتنی است پس نگران هیچ چیز نباشید.

منبع:دنیای سلامت

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۱۸ 269 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟