شلی شکم بعد از زایمان، درمان

pregnancy-qa

سوال بارداری: الان سه ماهه زایمان کردم ذره ای از بزرگی شکمم کم نشده شکمم باد کرده و بسیار شل هست؛ یعنی دیگه شکمم کوچیک نمی شه و راه درمانی نداره؟

پاسخ دکتر کتایون برجیس، جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی:
اشتباه رایجی که بعد از زایمان خیلی از افراد انجام می دهند استفاده از روغن حیوانی، کره و دیگر موادی است که باعث چاقی می شود و به اصطلاح می خواهند که بدنشان را بعد از زایمان تقویت کنند و همین مسئله باعث می شود که وزن زنان بعد از زایمان بالاتر برود و خیلی سخت وزن خود را کاهش دهند. به طور کلی بعد از زایمان شما می توانید کم کم ورزش های سبک را انجام دهید اما باید به این نکته توجه کنید به هیچ عنوان ورزش هایی که باعث انقباضات رحمی در شما می شود را انجام ندهید تا مشکلی برای شما ایجاد نشود. همچنین داشتن یک رژیم غذایی سالم زیر نظر متخصص تغذیه می توانید بعد از زایمان خود و به مرور زمان هم لاغر شوید و هم چربی هایی که باعث بزرگ شدن شکم شما در دوران بارداری شده است را از بین ببرید. انجام پیاده روی هم می تواند تا حد زیادی در لاغر شدن و جمع شدن شکم شما کمک کننده باشد.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 4٫00 از 5)

۹۵/۰۵/۱۸ 244 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟