مصرف دوفاستون، بارداری موفق

pregnancy-qa

سوال بارداری: تخمک گذاری من روز 18 – 19 پریودیم هست و دکتر از روز 14 پریودیم مصرف قرص دوفاستون رو تجویز کردن به مدت 10 روز و این قرص رو به دلیل نامنظم بودن قاعدگیم تجویز کردن؛ این ماه می خوام اقدام به بارداری بکنم و الان روز 13 پریودیم هست. قرص دوفاستون رو مصرف بکنم یا نه و با مصرفش تخمک گذاری برام اتفاق می افته ؟ در هنگام استفاده ممکنه در نتیجه کیت تخمک گذاری تاثیر داشته باشه؟

پاسخ دکتر اعظم امیری، متخصص زنان و زایمان:
به طور کلی قرص دوفاستون جهت تنظیم قاعدگی و کمک به باروری استفاده می شود، حتی در دوران حاملگی به ویژه 3 ماهه اول حاملگی هم دوفاستون یکی از داروهایی است که به دلیل کاهش خطر سقط، زیاد استفاده می شود به همین دلیل توصیه می شود که این دارو را همانگونه که پزشک برای شما تجویز کرده است مصرف کنید، چرا که این دارو برای افرادی که میزان هورمون پروژسترون در بدن آن ها کم است استفاده می شود. خیر، مصرف دوفاستون تغییری در نتیجه کیت تخمک گذاری نخواهد داشت.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫33 از 5)


۹۵/۰۵/۱۸ 968 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟