اقدامات برای بارداری، ضرورت انجام آزمایشات

pregnancy-qa

منظم بودن پریود نشانه چیست؟ پریود منظم دارم اما ۳ ماه تلاش برای بارداری می کنم جواب نمی دهد؟

پاسخ دکتر شهناز آرام، متخصص جراحی، زنان و زایمان:
منظم بودن پریود، نشان دهنده ترشح به موقع و اندازه هورمون های شما است. برای باردار شدن تنها پریود منظم ملاک نیست. شما باید به متخصص مراجعه کنید تا آزمایشاتی نظیر قند، آهن سرم، تست تیروئید، ویتامین دی، ایدز و هپاتیت، CBC، کشت کامل ادرار و سرخجه را انجام دهید. همسرتان هم باید آزمایش اسپرم دهند تا از تحرک اسپرم مطمئن شوید. اگر تمامی این موارد نرمال بود، یک سال زمان لازم است برای بارداری به روش طبیعی. شما در این مدت می توانید یک شب درمیان نزدیکی داشته باشید. اگر بعد از یک سال باردار نشدید، می توانید از داروها و روش های کمک بارداری استفاده کنید.
منبع: نی نی بان

اقدامات برای بارداری، ضرورت انجام آزمایشات

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

بارداری لباس شبمرخصی زایمان 9 ماه تامین اجتماعیهفته بیست و سوم بارداریخوردن گوجه در زمان بارداریبارداری 2قلوییروش سقط جنین سنتیسمینار ناباروریهفته 36 بارداری پارسه گردقرص ضد حاملگی و افسردگیخوردن غذا در حاملگینازایی حجامتبارداری با ذخیره تخمدان کممشاوره ژنتیک بارداریذکر زایمانخوردن شلغم در زمان حاملگیاندازه ی کاندومیوگای حاملگی در اصفهانبارداری و نزدیکیزایمان صارمبارداری ناخواسته چیست؟زایمان وحشیانهبارداری هفته به هفته 28بارداری قرصمصرف قرص ضد بارداری و لکه بینیحاملگی شکمدرمان سردردهای بارداری4 هفتگی بارداریسن بارداری جنینزایمان فیزیولوژیک در تبریزبارداری و صرعبارداری قندحاملگی عکسقرص ضد بارداری و لکه بینیکاندوم شیتبارداری راحتحاملگی پرخطربارداری هفته به فهتهدانلود برنامه ی بارداری هفته به هفتهازمایش بارداری ترانس تکفازآزمایش بارداری نیاز به ناشتایی دارد؟

نی نی سرچ