لتروزول و بارداری موفق، خطر برای جنین

pregnancy-qa

سوال بارداری: من ۲۲ سالمه و پنج ساله ازدواج کردیم و الان سه ماهه اقدام به بارداری کردم و نتیجه نگرفتم. ماه پیش لتروزول خوردم ولی پریود شدم. این ماه هم لتروزول خوردم و روز ۱۴ پریود باید برم سونوگرافی تا آمپول اچ سی جی بزنم. به نظرتون فایده داره؟ من ماه پیش روز سوم پریود بتام پنج بود. احتمال داره سقط کرده باشم؟ مصرف لتروزول در ماه اول حاملگی چه خطری برای جنین داره؟

پاسخ دکتر نوشین نظری، متخصص زنان و زایمان:
با توجه به سن شما و این که فقط سه ماه است برای بارداری اقدام کرده اید، لطفا این قدر عجولانه به سراغ روش های تهاجمی ناباروری نروید. این داروها بر روی بدن سالم عوارض مختلفی به جای خواهند گذاشت و شما را از هدفتان دورتر خواهد کرد. فعلا با استفاده از مواد غذایی مقوی برای خود و همسرتان، دوری از اضطراب و انجام فعالیت های ورزشی هوازی، شرایط را برای باروری خود فراهم کنید. اقدامات شما به هیچ وجه برای سه ماه شروع بارداری صحیح نیست. همچنین احتمال سقط برای شما وجود ندارد زیرا شما اصلا باردار نبوده اید. داروی لتروزول نیز در صورتی که باردار باشید تحت هیچ عنوان مصرف نمی شود، چون مصرف آن در دوره شروع خونریزی است و فردی که خونریزی پریود دارد باردار نیست.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۱۸ 1681 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟