چگونه برای بارداری آماده شویم؟

۷-۲۴۸٫jpg

آیا از دیدن کودکان به وجد می‌آیید؟ آیا هر بار کودکی را می‌بینید، آرزو می‌کنید که ای کاش شما نیز همچین کودکی داشتید؟ اگر نشانه‌های زیر را در خود دیدید، شما آماده بارداری هستید.

دلتان برای بچه ضعف می‌رود
یکی از نشانه‌ها این است که شما نمی‌توانید از کنار هیچ بچه‌ای بی تفاوت رد شوید. برای مثال در رستوران نشسته‌اید و دلتان برای در آغوش گرفتن کودکی که در میز کناری شما نشسته، ضعف می‌کند یا می‌توانید به مدت طولانی با کودکان بازی یا از آنها مراقبت کنید.

– به زنان باردار حسادت می‌کنید.
-ا گر دوستانتان باردار شد‌ند و شما نسبت به این مسئله حسادت می‌کنید، نشانه این است که شما آماده بارداری هستید. بدین معنی که احساس می‌کنید شما نسبت به آنها چیزی کم دارید و از این کمبود احساس نارضایتی می‌کنید.
-اگر شما اقوام یا دوستانی دارید که می‌توانند در نگهداری از کودک به شما کمک کنند، نشانه مثبتی از آمادگی بارداری شما است. غذا دادن به کودک، عوض کردن پوشک و مراقبت از او احتیاج به حمایت دیگران دارد.

آمادگی بدن لازم را دارید
اگر شما از بدن خود مراقبت می‌کنید، غذای سالم می‌خورید و سیگار نمی‌کشید، بدن شما آمادگی بارداری را دارد. از طرف دیگر اگر مشکلات سلامتی دارید، باید تحت مراقبت‌های پزشکی قرار بگیرید و قبل از بارداری از سلامت بدن و شرایط روحی خود اطمینان حاصل کنید.

از نظر مالی شرایط لازم را دارید
اگر شما و همسرتان به طور تمام وقت کار می‌کنید و پول کافی ذخیره کرده‌اید، شما آمادگی بارداری را دارید. شما برای دارو، مواد غذایی و لوازم مورد نیاز کودک احتیاج به پول دارید و باید 10% از در آمد خود را نیز برای اتفاق‌های غیر قابل پیش بینی ذخیره کنید.

با همسرتان رابطه‌ای صمیمی دارید
قبل از اقدام به بارداری، از رابطه صمیمی خود با همسرتان اطمینان حاصل کنید. تولد نوزاد استرس‌های زیادی برای والدین به همراه دارد و شما تنها با کمک همسرتان می‌‌توانید از پس آنها بر آیید.

منبع:مادرانه

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫00 از 5)

۹۵/۰۵/۱۷ 221 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟