مراحل آمادگی برای بارداری، چگونه؟

۶-۲۴۸٫jpg

با پزشک خود ملاقات کنید
پزشک وضعیت بدن شما را ارزیابی، واکسن‌ها و تست‌های مورد نیاز را به شما توصیه و درباره مسائلی که برای شما ایجاد نگرانی کرده، با شما صحبت می‌کند. همچنین سیستم ایمنی بدن شما را در مقابل بیماری‌هایی مانند سرخجه و آبله مرغان بررسی خواهد کرد و در صورت لزوم واکسن آنها را به شما خواهد زد. (شما باید تا 4 هفته پس از واکسن زدن صبر کنید، سپس برای بارداری اقدام کنید).پزشک شاید از شما بخواهد که آزمایش پاپ اسمیر را، اگر اخیرا انجام نداده‌اید، انجام دهید. آزمایش عفونت‌های جنسی و آزمایش خون نیز ممکن است به شما پیشنهاد شود.

فولات مصرف کنید
فولات برای رشد لوله عصبی، مغز، نخاع و اطراف استخوان کودک ضروری است. لوله عصبی جنین در 4 تا 6 هفته اول بارداری شکل می‌گیرد. از آنجا که بیشتر زنان تا هفته 6 متوجه بارداری خود نمی‌شوند، بهتر است قبل از آن خوردن این مکمل را آغاز کنند. این ماده هچنین خطر ابتلا کودک به نقص لوله عصبی مانند اسپینا بیفیدا را کاهش می‌دهد. غذاهای شما نیز باید حاوی این ماده باشد. بنابراین تا جایی که می‌توانید سبزیجات، میوه (اسفناج، بروکلی، پرتقال، موز، توت فرنگی) حبوبات، غلات و آجیل را به رژیم غذایی خود راه دهید.

از میزان ید کافی در رژیم غذایی خود اطمینان حاصل کنید
مصرف مکمل ید ضروری است زیرا غده تیروئید برای ساخت هورمون تیروئید به ید احتیاج دارد و این ماده برای رشد مغز و سیستم عصبی کودک چه قبل و چه بعد از تولد لازم است.منابع اصلی غذایی حاوی ید شامل نان غنی شده، فراورده های لبنی و غذاهای دریایی است. اگر برایتان دشوار است تا ید کافی را از رژیم غذایی خود به دست آورید، از مکمل‌های آن استفاده کنید. اگر سابقه بیماری تیروئید دارید، قبل ار مصرف با پزشک خود مشورت کنید.

سیگار را ترک کنید
ترک سیگار خطر سقط جنین، کاهش وزن، زایمان زودرس، مشکلات ریوی، سیستم ایمنی ضعیف و چاقی کودک را کاهش می‌دهد. هر چه زودتر نسبت به ترک آن اقدام کنید، زودتر از فواید آن بهره خواهید برد.

مصرف کافئین خود را کاهش دهید
مصرف زیاد کافئین، تخمک گذاری را به تعویق می‌اندازد و احتمال سقط جنین را افزایش می‌دهد. بنابراین مصرف آن را به یک فنجان در روز کاهش دهید.

منبع:الو دکتر

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 3٫00 از 5)

۹۵/۰۵/۱۷ 174 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟