قبل از بارداری بدانیم

۵-۲۴۸٫jpg

تعداد چیزهایی که در زندگی از بارداری هیجان انگیزتر هستند، زیاد نیستند. با اینکه باردار شدن چیزی است که خانم ها برای مدتی طولانی انتظار آن را می کشند، ولی هنوز چیزهایی وجود دارد که تا زمانی که بارداری برای خود شخص اتفاق نیفتد، نمی تواند از آنها مطلع شود. این موارد تجربه شخصی مادری هستند که می گوید امیدوار است در زمان بارداری شخص دیگری این موارد را به او می گفته و این پروسه را برای او آسان تر می کرده است.

1. حتما سراغ یک فیزیوتراپ بروید. همه خانمهای باردار از درد کمر به خصوص در روزهای پایانی بارداری شاکی هستند. فیزیوتراپی می تواند این شرایط را برای شما تغییر دهد. اگر امکان رفتن به فیزیوتراپی را ندارید، یک بار در ماه ماساژ گرفتن هم خیلی موثر است. این کار نه تنها درد کمر شما را کاهش می دهد، بلکه استرس شما را کمتر کرده و سموم بدن را دفع می کند.

2. بلوغ با بارداری قابل مقایسه نیست. یکی از دوستانم این موضوع را به من گفت و حق داشت. بدن شما در زمان بلوغ تغییرات قابل توجهی می کند ولی خودتان را برای تغییرات عمده تر در زمان بارداری آماده کنید.

3. فراموش نکنید که دراین دوره توجه بقیه را هم جلب می کنید. همه خانمهای باردار داستان هایی در مورد اینکه غریبه ها از روی کنجکاوی شکم آنها را لمس می کنند یا سوالاتی درمورد اینکه آیا به قصد بچه دار شدن باردار شده اند پرسیده یا توصیه های عجیب و غریبی ارائه می دهند، تعریف می کنند.

4. در زمان بارداری دمای بدن شما بالا می رود و برای همین حتی اگر بارداری شما در فصل زمستان است، از روشن کردن پنکه یا کولر نگران نشوید. بعد از بارداری احساس می کنید که دراین مدت کوره ای در بدن شما روشن بوده است.

منبع:برترین ها

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۱۷ 227 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟