روزه گرفتن در دوران بارداری

۳-۲۴۸٫jpg

جدای از مسائل فقهی مراجع تقلید درباره روزه زنان باردار، لازم است بدانیم از نظر پزشکی روزه گرفتن در ماه رمضان چه تاثیری روی زن باردار و جنین او دارد؟
علیرغم اینکه هنوز بسیاری از زنان حامله در مورد روزه گرفتن دچار تردید هستند، جالب است بدانید تحقیقات بسیاری روی این مقوله صورت پذیرفته است.
به گزارش نی نی سرچ، با این حال متاسفانه نتایج این تحقیقات با یکدیگر در تعارض کامل بوده است.
به طوری که برخی تحقیقات نشانگر عدم تفاوت میان زنان باردار روزه دار و جنین آنها با سایر زنان بوده است و برخی دیگر کاملاً بالعکس این قضیه را ثابت کرده اند: به طوری که زنان باردار روزه دار می توانند با مشکلات متعددی مواجه شوند.
برای مشاهده شرح کامل این تحقیقات می توانید از منبع این مقاله استفاده کنید.
با این حال در مورد روزه داری زنان باردار، چند مسئله آشکار شده است:
• از منظر مطالعات پزشکی، روزه گرفتن اگر برای زنان حامله مضر نباشد، سودی هم برای زن باردار ندارد. لذا در صورتی که از نظر شرعی مشکلی وجود ندارد، از روزه گرفتن در طول بارداری پرهیز کنید.
• تردیدها در مورد مضرات روزه برای زنان باردار در سه ماهه اول و سوم بیشتر است. برهمین اساس برخی متخصصین، روزه زنان باردار در سه ماهه دوم را بی خطر دانسته اند.
• بهترین تصمیم برای شما آن است که حتماً در این مورد با پزشکی که در طول بارداری تحت نظر او هستید مشورت کنید و بدانید که درصورتی که پزشکان روزه داری را برای شما و نوزادتان خطرناک تشخیص دهند، مطمئناً خداوند هم راضی نخواهد بود.

منابع:

  1. http://www.hamshahrionline.ir/details/32164
خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۳/۰۴/۱۴ 3957 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟