رژیم غذایی، درمان اولیه تهوع ناشی از حاملگی

۲-۱۳۷٫jpg

خیلی از خانم‌های باردار، به‌خصوص افرادی که اولین بارداری خود را تجربه می‌کنند، سوال‌های زیادی در مورد اینکه آیا بارداری آنها طبیعی و بدون مشکل است یا نه، دارند. به همین دلیل به محض پیش آمدن کوچک‌ترین مشکلی یا به بیمارستان و درمانگاه مراجعه می‌کنند یا با پزشک خود تماس می‌گیرند. البته همه افراد تا این اندازه به شکل منطقی با نگرانی خود مقابله نمی‌کنند و هستند مادرانی که به دلیل عدم آگاهی از مراقبت‌های حین بارداری، صدمات زیادی به خود و فرزند خود وارد می‌کنند.دکتر سیده شاهد شعاری با بیان اینکه اولین مراقبت‌های بارداری تقریباً از هفته هشتم یا ماه دوم حاملگی باید آغاز شوند، گفت: «برای درمان تهوع ناشی از حاملگی رژیم غذایی در درجه اول اهمیت قرار دارد. مادر باید این رژیم‌ها را مراعات کند و اگر این رژیم‌ها مؤثر واقع نشد، مصرف دارو توصیه می‌شود.»

سیده شاهد شعاری در پاسخ به این سؤال که تهوع تا چه اندازه برای مادر باردار طبیعی است؟ تصریح کرد: «تهوع صبحگاهی برای مادر طبیعی است که البته با مصرف یک ماده غذایی خشک از بین می‌رود. اگر تهوع به شکلی باشد که برای فرد کاهش وزن ایجاد نکند و وی قادر به خوردن غذا باشد، خیلی نباید به مصرف دارو اصرار کرد.» وی با اشاره به اینکه تهوع در حاملگی علامتی است و درمان قطعی ندارد، خاطرنشان کرد: «اگر مادر بتواند تا حدی آن‌را تحمل کند، از میزان داروی مصرفی او نیز کاسته می‌شود. اگر میزان تهوع کم بوده و تکرار زیاد در تمام اوقات روز نداشته باشد، ترجیح می‌دهیم دارو تجویز نکنیم.»

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫67 از 5)

۹۵/۰۳/۱۳ 368 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟