با مصرف سیگار جنین‌تان ناقص می‌شود

۴-۱۸۴٫jpg

سیما فردوسی، با بیان اینکه سیگاری بودن زنان باردار عواقب بسیار سنگینی در پی دارد افزود: مصرف دخانیات در طی دوران بارداری می‌تواند باعث تولد نوزادی با نواقص جسمانی شود.وی در ادامه افزود: تولد نوزادانی با وزن کم و یا دچار مشکلات روحی روانی نیز از دیگر عوارض مصرف دخانیات توسط زنان باردار است.

دکتر فردوسی با اشاره به اینکه در معرض دود دخانیات قرار گرفتن می‌تواند حدوداً به اندازه مصرف دخانیات مضر باشد گفت: زنان بارداری که در معرض دود دخانیات قرار دارند نیز امکان دارد با تولد نوزادانی با مشکلات ذکر شده روبرو شوند.وی گفت: علاوه بر اثرات منفی جسمانی و روانی مانند بیماری‌های ریوی و استرس و اضطراب با مصرف دخانیات بر کودکان وارد می‌شود، باعث بخشی از آسیب‌های تربیتی در کودکان را نیز به وجود می‌آورد.وی در تشریح راهکارهایی برای جبران و یا کاهش اثرات سوء دخانیات بر این کودکان گفت: در صورت لزوم با مراجعه به روانشناس بالینی و معاینه کودک و ارجاع به روانپزشک به هنگام نیاز می‌توان تا حد زیادی مشکلات به وجود آمده این کودکان را برطرف کرد.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫50 از 5)


۹۵/۰۳/۱۳ 402 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟